Práca

KOMENTÁR: Už se zase tešíme na Ježíška...

Túto pesničku pozná snáď každý z nás. Niekedy si ani neuvedomujeme, že jej obsah nie je len o spomienkach z detstva. Je to podvedomé volanie o čas, kedy máme mobily bez zmeškaných hovorov alebo mailové schránky bez predmetu URGENT alebo ASAP.

Ilustračný obrázok k článku KOMENTÁR: Už se zase tešíme na Ježíška...
Zdroj: TASR

Tomuto obdobiu predchádza čas konca novembra a začiatku decembra. Mnohé firmy vtedy „šturmujú“ s dodržaním „dedlajnov“ roku aktuálneho, kde plány boli prijímané v rovnakom chaose roka predchádzajúceho. Okrem naplnenia plánov na rok 2014 sa aktuálne očakáva, že pripravíme aj korektný, reálny a najmä ambiciózny plán na rok 2015. Do toho vstupujú ešte rodinné „tanečky“ prípravy sviatkov pokoja, či nebodaj nejaká viróza, PNka alebo OČRka.

Všetko sa to deje proti väčšine manažérskych pravidiel, či pravidiel psychohygieny. Ideme na doraz! Pritom sa tvárime, že práca pod stresom nás úplne všetkých do jedného bičuje podávať najväčšie výkony. Je to ale naozaj tak? Neodsúvame vlastne vedome problém len z tohto obdobia na rok ďalší s vedomím, že „sa to na budúci rok utrasie“, že „problém vyhnije?“. Dopredu však väčšina z nás vie, že je to perpetum mobile a o rok budeme presne tam, kde sme dnes.

Kde je teda to manažérske poznanie?

Kde je eliminácia rizík?

Kde je rozvoj ľudských zdrojov, aby zdravý človek tvoril zdravú firmu?

Autor tím EDUCON/ www.educon.sk

foto: ilustračné

(PR) – Za obsah zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie