Anton Hrachovský Hokej

Klobúk dole! Keby takto hrali všetky tímy... Súperov tréner vystrúhal Zámčanom poklonu

Po derby zápase Novozámčanov s Nitranmi zložil hosťujúci tréner pochvalu pre domáci tím. O výsledku rozhodlo až predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Klobúk dole! Keby takto hrali všetky tímy... Súperov tréner vystrúhal Zámčanom poklonu
18
Galéria

Nadstavbový zápas o postup do play off medzi Novými Zámkami a Nitrou priniesol výborný hokej, diváci sa na tribúnach bavili. Prišlo ich až 1214.

Vedenia sa ujali Nitrania, Zámčania následne otočili skóre, no hostia pár minút pred koncom vyrovnali. O výsledku tak rozhodlo až predĺženie. V ňom sa do sľubnej šance dostali domáci Obdržálek s Ondrušekom, no bol to hosťujúci Buček, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre hráčov spod Zobora.

Oživenie súťaže

Už po niekoľkýkrát odohrali Zámčania dobrý zápas s nešťastným koncom. Po prvý raz v sezóne sa stalo, že súboj týchto dvoch tímov nevyhral domáci celok. Novozámockí býci predviedli húževnatý výkon, napriek tomu, že sú už bez šance na postup do play off.

„Klobúk dole pred Novými Zámkami za to, ako sa postavili k tejto nadstavbe. Aj keď sú už bez šance na postup, hrajú výborný hokej“ povedal na tlačovej konferencii po zápase Miroslav Kováčik, asistent trénera Nitry.

„To, ako hrajú Zámky, je ozdoba. Sú oživením ligy. Keby s takýmto prístupom a takto naplno hrali všetky mužstvá, bolo by to super. Keď vám niekto takto znepríjemňuje hru a hrá takýto korčuliarsky agresívny hokej, ťažko sa cez to presadzuje. Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Som veľmi šťastný aj za tie dva body,“ dodal Miroslav Kováčik.

Svojich zverencov pochválil aj domáci tréner Miroslav Mosnár. „Mrzí nás prehra, ale chlapcom nemáme čo vyčítať, dali do toho srdiečko. Hrali na sto percent a s výkonom sme spokojní,“ povedal po zápase Mosnár.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

HC Nové Zámky - HK Nitra 2:3 pp
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie