Krimi

Kauza sexuálneho zneužívania manželským párom: Polícii sa ozvala desiatka žien

Slovenským éterom nedávno preletela nechutná správa o manželskej dvojici, ktorá čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania, znásilnenia a ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

Ilustračný obrázok k článku Kauza sexuálneho zneužívania manželským párom: Polícii sa ozvala desiatka žien
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Ako prvá o zneužívaní detí informovala investigatívna novinárka TV Markíza Kristína Kövešová v relácii Reflex.

„Nitrianski krajskí kriminalisti na objasňovaní prípadu sexuálneho zneužívania, znásilnenia a ohrozovania mravnej výchovy mládeže manželskou dvojicou intenzívne pracujú a s plnou vážnosťou sa zaoberajú každým jedným podnetom,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Práve sociálna sieť je podľa polície prostriedkom, pomocou ktorého už prijali viacero oznámení.

Zriadili emailovú schránku

„Keďže počet poškodených stále stúpa rozhodli sme sa vytvoriť pre tento účel e-mailovú schránku som.obet@minv.sk, kam je možné zasielať ďalšie oznámenia,“ dodáva stránka Polícia SR – Nitriansky kraj.

”Vyšetrovateľka Policajného zboru z Nitry obvinila manželský pár z trestných činov sexuálneho zneužívania, ohrozovania mravnej výchovy mládeže a znásilnenia,” informovala vtedy polícia na sociálnej sieti.

Modelingová agentúra

”Muž po obvinení putoval za mreže policajnej cely a bol daný podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Žena je trestne stíhaná na slobode,” dodáva polícia.

Sudca napokon rozhodol, že 48-ročný obvinený muž bude stíhaný väzobne.

Prípad by mal súvisieť s činnosťou modelingovej agentúry, ktorej údajným majiteľom je obvinený muž. Polícia preverovala agentúru už dlhší čas. K zneužívaniu dievčat, z ktorých niektoré nemali v tom čase ani 15 rokov, malo dochádzať od roku 2010.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie