Anton Hrachovský Iné športy

Karate klub zo Šurian nadviazal na pravidelné zisky vzácnych kovov z rôznych podujatí. Ani tentoraz neobišli tamojších karatistov medailové ocenenia.

Ilustračný obrázok k článku Karatisti zo Šurian o sebe dali opäť vedieť: Klubovú zbierku zdobia nové medaily

Športový klub Karate Triumph je klubom zo Šurian, zameraný predovšetkým na športové karate. Funguje od roku 2012 a založilo ho viacero trénerov z miestneho klubu. Je členom Západoslovenského zväzu karate a Slovenského zväzu karate. Klubu sa podarilo vychovať aj niekoľko reprezentatov Slovenska.

Karatisti zo Šurian rozšírili medailovú zbierku

Uplynulý víkend sa jeho členovia prezentovali vynikajúcimi výsledkami na dvoch medzinárodných podujatiach. Každý zo svojich štartov premenili mladí Šuranci na medailu.

V rámci 29. ročníka Hungarian Tatami Karate Cup sa predstavili v cvičení kata. Sofia Fialková získala zlatú a bronzovú medailu. Senja Trungelová bola dvakrát strieborná a medailovú bilanciu obohatil aj Samo Spáčil s bronzovou priečkou.

Športový zápasník Simon Kováč cestoval zase do susedného Česka. V Českých Budějoviciach sa konalo podujatie Sparing Camp 2019.

Niekoľko stoviek karatistov si prišlo zmerať sily v športovom zápase kumite. Kováč sa v silnej konkurencii nestratil a zo 40 zápasov vyhral až 37 meraní síl, dvakrát prehral a raz sa zápolenie skončilo nerozhodne.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.