Anton Hrachovský Hokej

Káder i logo Nových Zámkov prešli zmenami: Hokejistov čaká 4. rok v Tipsport lige, FOTO

Hokejisti klubu MHC Nové Zámky odohrajú štvrtý tipsportligový ročník. Necelý týždeň pred ich úvodným duelom usporiadal klub mediálne stretnutie.

Ilustračný obrázok k článku Káder i logo Nových Zámkov prešli zmenami: Hokejistov čaká 4. rok v Tipsport lige, FOTO
13
Galéria

Prvý tipsportligový duel sezóny 2019/2020 odohrajú Novozámčania v nedeľu 15. septembra na domácom ľade proti Košiciam. Zápas druhého kola (v prvom kole majú Nové Zámky voľno) bude pre nich zároveň vstupom do štvrtej sezóny medzi slovenskou hokejovou elitou.

Káder trénera Milana Jančušku prešiel po sezóne 2018/2019 výraznou obmenou. Pribudli doň predovšetkým mladí ambiciózni hráči, niektorí s minimálnymi resp. žiadnymi skúsenosťami s najvyššou súťažou.

Kapitánom tímu bude sezóne 2019/2020 Juraj Jurík (na foto v strede), jeho asistentmi sú Branislav Fábry a Peter Mikuš.

„Myslím, že je to pre každého hráča česť, keď dostane možnosť nosiť kapitánske "C“. Oznámili mi to tréneri, bavil som sa o tom aj s vedením. Znamená to väčšiu zodpovednosť za tím a určite aj za výsledky. Kapitán je vždy predĺženou rukou trénera. Je to pre mňa výzva, no nie je to pre mňa nič nové. Teším sa na to," povedal Juraj Jurík na margo toho, že sa stal kapitánom tímu.

Nový ročník, nové logo

Zmena kádra nie je jedinou, s ktorou vstúpi novozámocký tím do ročníka 2019/2020. Po troch rokoch v Tipsport Lige sa vedenie klubu odhodlalo k zmene klubového loga. Inšpiráciu hľadalo vo zvieracej ríši. Doterajšie logo s mestskými hradbami a nápisom HC Nové Zámky vymení býk, ktorého hlava je umiestnená v pôvodnom šesťcípom znaku mestských hradieb.

„Býk ako zviera predstavuje silu, húževnatosť, bojovnosť. Nezastaví sa pred ničím a taký štýl hry by sme chceli aj od našich hráčov, aby robili fanúšikom radosť. Na druhú stranu, je to aj späté s históriou. Okolie Nových Zámkov je poľnohospodárska oblasť, kde sa v minulosti využívali na obrábanie pôdy práve býky a kone. Aj z tohto hľadiska predstavuje býk životaschopnosť,“ vysvetlil voľbu nového loga prezident klubu Imre Valášek.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nové logo je umiestnené na prednej strane dresov. Ich farebná kombinácia ostala viac-menej nezmenená. Prvú polovicu domácich zápasov odohrajú Zámčania v bielo-zelenej kombinácii, tú druhú v čierno-zelenom variante. Na rukávoch sa nachádza skratka „NZ“. Klub uvažuje aj o tematických dresoch, ktoré by mohli ísť do dražby.

Ciele do sezóny

Majiteľ klubu František Sucharda tiež načrtol ciele do nového ročníka. „Chceme sa dostať do prvej šestky. Ak by sa to nepodarilo, chceme si zahrať play off. Každý nás pasuje na posledné trináste miesto, no verím, že prekvapíme. Veríme, že sezónu predčasne neukončíme tým, že by sme skončili na trinástej priečke. Dúfam, že hneď proti Košiciam dáme všetkým súperom najavo, že by nás nemali podceňovať,“ nechal sa počuť prvý muž novozámockého hokeja.

„Vytipovali sme si niektorých mladých hráčov, v ktorých vidíme potenciál. Musíme pracovať s tým, čo máme, no budeme s tým pracovať najlepšie ako vieme,“ dodal Sucharda.

Rozpočet klubu by mal byť zhruba 650-tisíc eur, čo zahŕňa hráčske výplaty, výdavky na realizačný tím, ubytovanie, stravu, dopravu, materiálne zabezpečenie.

Širší káder MHC Nové Zámky pred štartom ročníka 2019/2020 (časť hráčov odíde na hosťovanie):

brankári: Matej Kristín, Christián Pavlas, Filip Vyžinkár

obrancovia: Marek Drtina, Samuel Hain, Andrej Hatala, Peter Ordzovenský, Marcel Dlugoš, Peter Mikuš, Branislav Pavúk, Ondřej Šmach, Matúš Hlinka, Adam Kudrna

útočníci: Tomáš Urban, Filip Bajtek, Branislav Fábry, Radim Hruška, Martin Andrisík, Patrik Bečka, Dávid Jaša, Juraj Jurík, Dalibor Mikula, Mário Múčka, Richard Ondrušek, Tomáš Pospíšil, František Pulščák, Patrik Rogoň, Sebastián Slávik, Václav Stupka, Sebastián Šmída, Patrik Števuliak, Patrik Bečka, Sebastián Hrabčák, Maxim Vešutkin

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Hokejisti Nových Zámkov vstupujú do sezóny 2019/2020 s novým logom
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie