Krimi

Jazda v protismere a naháňačka s políciou: V havarovanom aute objavili utečencov

Policajti z obvodného oddelenia Policajného zboru v Komárne objavili v aute, ktoré v piatok v noci porušilo viacero dopravných predpisov, sedem cudzincov.

Ilustračný obrázok k článku Jazda v protismere a naháňačka s políciou: V havarovanom aute objavili utečencov
3
Galéria

Pre podozrenie z trestného činu prevádzačstva kontaktovali policajtov z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície, ktorí si prípad prevzali.

Komárňanskí policajti spozorovali vozidlo, ktoré jazdilo v protismere. „Vodiča chceli čo najskôr upozorniť na chybu, aby sa nestalo nešťastie. Vodič však namiesto toho, aby zastavil, šliapol na plyn a začal unikať,“ opísala udalosti hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Na konci mesta vodič nezvládol prejazd cez kruhový objazd, narazil na obrubník tak silno, až mu odtrhlo predné koleso. Pri nehode sa nikto nezranil.

Policajti zistili, že osobné vozidlo s rakúskymi evidenčnými číslami šoféroval Ukrajinec. V aute sa nachádzalo aj ďalších šesť cudzincov, mužov vo veku od 19 do 43 rokov.

Piati pochádzajú zo Sýrie, jeden z Palestíny. Muži sú ako utečenci registrovaní v Srbsku. „Na našom území sú neoprávnene, nechcú však u nás žiadať o azyl. Ich cieľová destinácia mala byť Holandsko alebo Nemecko,“ skonštatovala Bárdyová.

V prípade, že sa potvrdí spáchanie trestného činu prevádzačstva, páchateľovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Cudzinci budú z krajiny vyhostení.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Jazdili v protismere a havarovali: V aute objavili šesť utečencov
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie