Anton Hrachovský Samospráva

Jarné upratovanie pokračuje, na rad príde aj tretia fáza. Mesto ponúka spracovanie odpadu

V rámci verejného upratovania v Nových Zámkoch bude radnica odnášať odpad spred rodinných domov. V ďalej etape sa postará aj o bioodpad a ponúkne možnosť podrviť drevo.

Ilustračný obrázok k článku Jarné upratovanie pokračuje, na rad príde aj tretia fáza. Mesto ponúka spracovanie odpadu
Foto: Anton Hrachovský

V Nových Zámkoch aktuálne prebieha veľké jarné upratovanie. Jeho druhá etapa, ktorou je odvoz objemného odpadu veľkokapacitnými kontajnermi, sa skončí v pondelok 18. mája.

Kvôli opatreniam proti šíreniu pandémie COVID-19 pristúpi radnica výnimočne aj k jeho tretej fáze. Bude ňou odvoz bioodpadu.

Bioodpad sa bude zbierať tiež do veľkokapacitných kontajnerov. Radnica má v pláne zverejniť časový rozpis a miesta ich pristavenia.

Drvenie bioodpadu

Občania si môžu nechať bioodpad podrviť. Mobilnou drvičkou ho spracuje mestská príspevková spoločnosť Novovital. Urobí tak priamo na vybraných uliciach pri rodinných domoch.

„Kto má záujem, nech na referáte odpadového hospodárstva oznámi svoju adresu a telefonický kontakt. Tiež musí radnicu informovať o približnom množstve odpadu, ktorý potrebuje podrviť,“ informuje radnica. Občania môžu kontaktovať zamestkankyne radnice mailom na adresách:

hildegarda.vanyova@novezamky.sk , barbara.alakszova@novezamky.sk

alebo telefonicky na čísle 035/6921 747.

Drvička podľa záujmu

Mesto následne, podľa záujmu, zverejní lokality a časy pristavenia mobilnej drvičky. Podrvenú štiepku Novovital odvezie alebo si ju obyvatelia môžu vziať napríklad do záhrady.

„Upozorňujeme, že mobilnou drvičkou možno spracovať haluzovinu s priemerom 5 až 20 centimetrov, bez drôtov, špagátov, lístia a zeminy. Na drvenie nie sú vhodné ani ihličnaté dreviny ako napríklad tuje či smreky, ktoré majú vysoký obsah živice,“ dodáva mestský úrad.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie