Andrea Ballayová Iné športy

Ideme do Play off!

Až posledné extraligové kolo rozhodlo o osude futsalistov Tupperware. Tí cestovali s nožom na krku na priamy súboj o nadstavbu do Žiliny.

V prípade neúspechu MFK by sa naplnil hororový scenár a Zámky by putovali do baráže.
Po vyrovnanom a opatrnom úvode si v 5. minúte kanonier Nových Zámkov Dudáš spomenul na svoje slová z minulého týždňa, keď sa po domácej prehre s RCS optimisticky vyjadril, že „naša čierna séria bude trvať od Žiliny po Žilinu“. Práve proti futsalistom spod Dubňa bodovalo MFK naposledy a odvtedy nezískalo ani bod.
Vedenie po Dudášovom góle netrvalo dlho, už o minútu neskôr vyrovnával domáci Kristofík. V 13. minúte sa prvý útok hostí tešil opäť, po narážačke Hajka s Pisklom mieril posledne menovaný presne k žrdi – 1:2. Domáci mladíci nemali čo stratiť a už v závere prvého dejstva volili hru bez brankára. Tak isto aj po obrátke, vždy keď to bolo možné, nastupovali Šošoni s piatimi hráčmi v poli. Nové Zámky umne bránili, medzi žrďami vynikol a podržal Gedai.
Definitívne rozhodnutie prišlo v poslednej desaťminútovke. Domáci vabank potrestali tromi gólmi do prázdnej brány postupne Gelle, Matúš a Kozík.

Znamená to, že Gancznerovci rozšíria počet svojich vzájomných duelov proti košickej RCS, keďže po troch rokoch v extralige sa aj túto sezónu do tretice stretnú vo štvrťfinále s týmto súperom. ŠK Makroteam Žilina – MFK Tupperware Nové Zámky 1:5 (1:2) Góly: 6. Krištofík – 5. Dudáš, 13. Piskla, 33. Gelle, 34. Matúš, 40. Kozík. ŠK: Súkeník, Zbytek – Papajčík, Krištofík, Škulec, Bezák, Pekara, Pápež, Ryšla, Marušinec, Kurcin. MFK: Gedai – Hajko, Dudáš, Gelle, Piskla – Kozík, Švikruha, Matúš, Mlynár – Štofko, Šeben. ŽK: Gedai Rozhodovali Gál a Belavý 200 divákov

VÝSLEDKY 18. KOLA

ŠK Makroteam Žilina – MFK Tupperware Nové Zámky 1:5 RCS Košice – ŠK MIMA Divus Trnava 10:1 MFsK Nitra – Across Pinerola Bratislava 5:3 FTVŠ UK Bratislava – P. K. P. Košice 4:4