Anton Hrachovský Šport

Ideálne pre tých, čo si chcú dať do tela: Priemstav rozhýbe medzinárodný festival

Nové Zámky privítajú jedinečný športový festival. Zapojiť sa doň môžete aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Ideálne pre tých, čo si chcú dať do tela: Priemstav rozhýbe medzinárodný festival
19
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

V tretí júlový víkend sa bude v meste Nové Zámky konať aktívny víkend pre všetkých ľudí. Blíži sa totiž 6. ročník festivalu Open Air Gym Fitness Festival, ktorý sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Na novom mieste

Ak vás láka pohyb, milujete adrenalín pri a po športovom výkone, nebojíte sa výziev, spoteného trička a prekážok, tak od 20. do 21. júla 2019 by ste nemali chýbať na tomto festivale, kde sa v premiére predstaví podujatie Open Air Gym Fitness Festival. Ten sa doteraz konal na termálnom kúpalisku Emila Tatárika Štrand a na Agrokomplexe v Nitre.

„Jeho brány sú otvorené pre aktívnych športovcov, hobby športovcov, rodiny s deťmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú získať informácie potrebné k rôznym pohybovým aktivitám. Ukážky z mnohých uvidia aj priamo na podujatí. V talóne máme aj zumba fitness, crossfit, funkčné tréningy, KB tréningy, vzpieranie, jumping, jogu, acro jogu, deep work, body art, HoOpingFit, spinning, vzdelávacie semináre či novinku na trhu Fluiball,“ vysvetľuje Michal Kiss, organizátor podujatia.

Už 6. ročník Open Air Gym Fitness Festivalu sa uskutoční v areáli SOŠ Stavebná – Priemstav na Nitrianskej 61.

Okrem toho sa môžu návštevníci pozrieť aj na profesionálov z týchto športových odvetví, na 6. ročníku Open Air Gym Fitness Festivalu sa totiž uskutočnia aj dve súťaže. Prvou je medzinárodná crossfitová súťaž CrossFit Summer Challenge 2019. Tou druhou je letná súťaž v naturálnom fitnes v rôznych pestrých kategóriách Summer Grand Prix 2019.

Počas oboch dní bude festival plný športových aktivít pre celé rodiny, do pohybu sa zapoja i najmladší aj najstarší. Okrem aktívneho pohybu nájdu návštevníci na festivale aj širokú expozíciu športového zariadenia či kulinárske pochúťky.

„Cieľom projektu Open Air Gym Fitness Festival je rozvoj športovej aktivity širokej verejnosti, vzdelávanie ľudí v cvičebných metódach, podpora zdravého životného štýlu, rozvoj pohybových schopností a prepojenie športovej komunity,“ uvádza Michal Kiss s tým, že vstupenky budú dostupné len priamo na mieste konania sa festivalu.

Vo fotogalérii: Open Air Gym Festival na Štrande v roku 2016.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Open Air Gym 2016
19
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie