Anton Hrachovský Hokej

Hokejový klub bude dražiť vianočné dresy: O výťažku rozhodnú aj fanúšikovia

Tipsportligový klub HC Nové Zámky pripravuje ďalšiu zaujímavú akciu. O tom, komu poputuje výťažok z dražby, môžu rozhodnúť aj priaznivci "býkov".

Ilustračný obrázok k článku Hokejový klub bude dražiť vianočné dresy: O výťažku rozhodnú aj fanúšikovia
Foto: Geleta Zsolt

Hokejový klub z Nových Zámkov sa koncom októbra rozhodol, že do dražby ponúkne špeciálnu edíciu halloweenskych dresov, v ktorých jeho hráči nastúpili 1. novembra na domáci zápas proti Banskej Bystrici.

Najviac – až 154 eur bol dražiteľ ochotný zaplatiť za dres brankára Martina Filipa Vyžinkára. Napríklad dres ďalšieho z brankárov Christiána Pavlasa putoval až do USA, keďže ho vydražila jeho fanynka Julia Parker zo Severnej Karolíny. Celkovo tak klub vďaka halloweenskej dražbe získal 964 eur.

Dražba vianočných dresov

K podobnému kroku sa vedenie klubu odhodlalo aj pri príležitosti blížiacich sa Vianoc. Fanúšikovia sa môžu tešiť na exkluzívnu limitovanú edíciu vianočných dresov. Novozámčania sa v nich predstavia 26. decembra v domácom dueli proti HKM Zvolen.

„Výťažok dražby pôjde na charitatívne účely, aby vyzbierané financie pomohli niekomu, kto ich naozaj potrebuje,“ informuje vedenie klubu. Draženie špeciálnych dresov má odštartovať v piatok 27. decembra a potrvá až do 6. januára 2020.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Klub preto vyzýva fanúšikov, aby posielali tipy, komu by výťažok z dražby pomohol v ťažkej životnej situácii resp. podporil liečbu jeho zdravotných problémov. Tipy s príbehom možno zaslať do 17. decembra na mailovú adresu tvrdonova@mikron.sk.

„Spomedzi žiadostí vyberieme a spolu pomôžeme tým, ktorí to potrebujú,“ dodávajú predstavitelia klubu z južného Slovenska.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie