Hokejisti Zámkov s ďalším skalpom: Liptákom nadelili šesť gólov

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky deklasovali v piatkovom zápase 15. kola Tipos extraligy MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0. Dosiahli štvrté domáce víťazstvo v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Zámkov s ďalším skalpom: Liptákom nadelili šesť gólov
Zdroj: Rastislav Búgel

Nové Zámky sa v úvode trochu hľadali, dobrú šancu na otvorenie skóre mal Lištiak, no Kiviaho jeho výpadu odolal. Domáci sa potom aj vďaka vylúčeniam súpera naštartovali a za desať minút nasúkali Liptovskému Mikulášu tri góly. V 10. minúte Števuliak, ktorý nastúpil na prvý zápas v sezóne, úspešne tečoval nahodenie Romana, o sedem minút neskôr zvýšil na 2:0 z rýchleho brejku Obdržálek a ešte pred prestávkou dal tretí gól Zámkov opäť Števuliak, ktorý profitoval z prihrávky Juríka z ľavej strany.

Po prestávke už nestál v bránke hostí Kozel, ktorého vystriedal Bátory. Liptáci nedokázali brzdiť domáce útoky a v druhej časti inkasovali ešte dvakrát. V 26. minúte sa po zadovke Juríka presadil Embrich a na 5:0 upravil o 50 sekúnd neskôr Iso-Mustajärvi. Striedačka hostí zareagovala na nepriaznivý vývoj oddychovým časom. Liptáci na čas zastavili domáci gólostroj, sami však v koncovke naďalej horeli, samostatný únik nevyužil Matoušek.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V tretej časti už domáci, vedomí si vysokého náskoku, v pohode kontrolovali vývoj a kombináciami ďalej deptali súpera. V 45. minúte pridal šiesty gól Holenda, ktorý skóroval vo vlastnom oslabení. V závere ešte Bátory uchránil niekoľkými dobrými zákrokmi svoj tím od siedmeho inkasovaného gólu.

HC Mikron Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Števuliak (Roman, Ondrušek), 17. Obdržálek (Holenda, Iso-Mustajärvi), 19. Števuliak (Jurík), 26. Embrich (Jurík, Mikuš), 27. Iso-Mustajärvi (Seppanen, Rehák), 45. Holenda. Rozhodovali: Müllner, Výleta – Vyšný, Crman, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Bátory (L. Mikuláš) 5 min + DKZ za seknutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Mikuš, Holenda, Roman, Västilä, Šeliga, Fereta, Hain, Giľák – Obdržálek, Seppanen, Iso-Mustajärvi – Okoličány, Holovič, Bajtek – Jurík, Embrich, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Rehák

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (20. Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Parobek – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Toma, Hamráček – Surový, Lištiak, Uhrík – Kalousek, Matoušek, Haluška

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.