Hokejisti sa vracajú bez bodov: Nové Zámky podľahli Banskej Bystrici

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica ukončili sériu štyroch prehier v Tipos extralige. V piatkovom zápase 25. kola zdolali doma HC Nové Zámky 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti sa vracajú bez bodov: Nové Zámky podľahli Banskej Bystrici
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Do prvej vážnejšej šance sa dostali v tretej minúte hostia. Fetkovič sa ocitol voľný pred bránkou, ale mieril vedľa. Na opačnej strane Ščerbak vystrelil do žŕdky.

Bystričania potom nevyužili presilovku, v nej mohol uspieť z dorážky Gabor. Miernu prevahu mali domáci hokejisti, ale chýbali vyložené šance. Nepresadil sa na dvakrát ani Galbavý pred Bakalom. Početnú výhodu potom nevyužili ani Zámčania. Z gólu sa napokon tešili hráči spod Urpína. Po chybe obrancu N. Zámkov sa Šoltés zmocnil puku na ľavej strane, nakorčuľoval si pred bránku a na dvakrát pokoril brankára ´býkov´ – 1:0.

Druhá tretina sa začala zdrvujúci tlakom ´baranov´. Ten však nevyústil do presného zásahu a súper trestal. Hneď z prvého ohrozenia bránky skóroval. Bull nahodil puk a po šermovačke ho prepasíroval za Belányiho Ondrušek – 1:1. Hostia dostali krídla a mali aj ďalšie príležitosti ujať sa vedenia. Šiška neuspel zoči – voči brankárovi Banskej Bystrice. Nebezpečná bola i koncovka Jacksona spoza hráča a Števuliak sa nepresadil z medzikružia. Z druhého gólu sa napokon radovali opäť domáci. Berger s céčkom na hrudi za zraneného Ďatelinku z ľavého kruhu vystrelil a obranca Zámkov si puk nešťastne tečoval za vlastného brankára, ktorý na „padajúci list" nedokázal zareagovať – 2:1.

V tretej tretine snahu uprieť obom tímom nebolo možné, ale chýbali vyložené šance. Do jednej sa dostali Novozámčania v 45. minúte. Langkow predviedol pekný prienik a takmer pokoril Belányiho, ktorý zasiahol na čiare i s dávkou šťastia. Bystričania hrali umne a mohli zvýšiť v 55. minúte. Ščerbak sa ocitol osamotený pred brankárom, ale puk poslal nad hornú žŕdku a neskôr z medzikružia nevyužil tutovku.

Mrzieť ho to až tak nemuselo, pretože o necelé dve minúty zvýšil na 3:1 pred odkrytou bránkou Bubela po skvelej prihrávke Gabora.

Prešlo však iba niekoľko sekúnd, hostia odvolali brankára a znížili na 3:2. Udialo sa tak po vyhratom buly, pohotovej strele Kozáka a úspešnom teči Šišku. V závere N. Zámky siahli po oddychovom čase, znovu hrali v šestici, no pre problémy s časomerom nik nevedel ako dlho. Napokon po hvizde rozhodcu sa nastavilo do konca iba 39 sekúnd, počas ktorých sa už nič podstatné nestalo.

Prečítajte si tiež

HC´05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 14. Šoltés, 32. Berger (Ščerbak), 57. Bubela (G. Gabor) – 24. Ondrušek (Bull), 58. J. Šiška (L. Kozák). Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Kacej, P. Tvrdoň, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Kostromitin, Breton, Žiak, Cardwell, Boldižár, Lopejský – Fossier, Berger, Šcerbak – Galbavý, Bubela, Šoltés – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Melcher, G. Gabor, Rákoš

N. Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Holenda, Fereta, L. Kozák, Roman, Ligas – Šišovský, J. Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – T. Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Barto

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.