Anton Hrachovský Hokej

Hokejisti pomohli ťažko skúšaným rodinám: Rozdelili im výťažok z dražby dresov

Hokejový klub podporil dve ťažko skúšané rodiny. Stalo sa tak aj vďaka fanúšikom, ktorí dražili špeciálne dresy.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti pomohli ťažko skúšaným rodinám: Rozdelili im výťažok z dražby dresov
Foto: Štefan Mácsadi

Hokejový klub z Nových Zámkov usporiadal v aktuálnej sezóne 2019/2020 už dve dražby hokejových dresov. Výťažky z oboch putovali na dobročinné účely.

Koncom decembra 2019 sa Novozámčania predstavili na domácom ľade proti Zvolenu v špeciálnych vianočných dresoch. Výťažok z následnej dražby vo výške 600 eur rozdelil klub dvom rodinám.

Najdrahším dresom bol vo vianočnej dražbe dres, dnes už bývalého, útočníka Tomáša Pospíšila. Víťaz dražby zaň zaplatil 117 eur. Druhým najdrahším bol dres kapitána Juraja Juríka, za ktorý zaplatil fanúšik 110 eur.

Pomoc ťažko skúšanej rodine

Sumou 300 eur podporil klub pani Antóniu, ktorá podstupuje imunoterapiu pri boji s rakovinou. Jej príbeh je o to bolestivejší, že jej pred rokom zrazilo auto na priechode pre chodcov mamu a dve deti. Jej malý syn skončil po nehode s trvalým poškodením mozgu.

“Príbeh pani Tonky bol pre mňa veľmi silný, pretože je milujúca matka, inteligentná žena a hlavne veľká bojovníčka. Navyše som sa po skontaktovaní s ňou dozvedela, že jej syn Samko je fanúšikom HC. Rozhodli sme sa teda, že potešíme aj jeho dresom Filipa Bajteka. Pevne verím, že sa na rodinu Jakubčákových usmeje šťastie a prajem im v mene HC veľa zdravia,” vysvetlila marketingová manažérka Alexandra Tvrdoňová.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Polovica pre rodinu hokejistu

Okrem ťažko skúšanej rodiny pomohol klub finančne sumou 300 eur aj rodine jedného z hráčov A-tímu. Tá sa ocitla v ťažkej životnej situácii.

“Sme radi, že sme počas tejto sezóny pomohli aj vďaka našim fanúšikom toľkým rodinám a ľuďom. Fanúšikovia prispeli v oboch dražbách výťažkom v sume 1560 EUR a spoločne sme obdarovali ľudí sumou 2050 EUR. Ďakujeme, že máme takých úžasných fanúšikov a všetkým obdarovaným prajeme veľa zdravia a šťastia v živote,“ dodala na záver Tvrdoňová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie