Anton Hrachovský Hokej

Hokejisti Nových Zámkov odohrali dobré zápasy: Od bodov ich delili iba minúty

V piatok Trenčín, v nedeľu Košice. Hráči Nových Zámkov mohli v dueloch proti obom súperom bodovať. O výsledok ich však pripravila nepozornosť počas niekoľkých minút.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nových Zámkov odohrali dobré zápasy: Od bodov ich delili iba minúty

Po piatkovej domácej prehre s lídrom súťaže cestovali hráči HC Nové Zámky na východ Slovenska do Košíc. Duel s ´oceliarmi´ pritom začali Zámčania výborne, po prvej tretine viedli vďaka gólom Cetkovského a Dubeca už 2:0, neskôr i 3:1, no šesťminútová nepozornosť v záverečnej časti hry ich stála možnosť odniesť si z Košíc nejaké body. V najbližšom kole (v piatok, 6. októbra) privítajú Nové Zámky regionálne derby s Nitrou.

„Mrzí ma, že sme v piatok stratili zápas za pár minút v prvej tretine a dnes sme zase prehrali zápas v pár minútach tretej časti. Niektoré veci som dnes pochopil trochu neskôr, ale to si nechám pre seba a nebudem to komentovať. Blahoželám súperovi k víťazstvu,“ nechal sa po zápase v Košiciach počuť tréner Nových Zámkom Ladislav Lubina.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 60. Lantoši (Plášil) – 19. Hecl (Mikula, Holenda), 19. Hlinka (Varga, Frühauf), 34. Hecl (Dlouhý).
Rozhodovali: Müllner, Goga – Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 10:10, navyše: Salija 5+DKZ za hrubosť – Starosta 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Hlinka 5+DKZ zápasu za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Zostavy:
HC Nové Zámky: Kováč – Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, Kovačevič, Hain, Deyl, Jass – Varga, Šimun, Surovka – Zbořil, Špirko, Cetkovský – Raenko, Dubinin, Lantoši – Dubec, Rehák, Fábry

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Themár, Okuliar – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hlinka, Bulík, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl – Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

HC Košice – HC Nové Zámky 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Góly: 27. Pulli (Hovorka, Jenčík), 42. Suja (Boltun, Dudáš), 43. Šoltés (Klíma, Šedivý), 48. Šoltés (Klíma, Pacan) – 9. Cetkovský (Zbořil, Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (Špirko, Chovan).
Rozhodovali: Snášel, Orolin – Gavalier, Gajan, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2961 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Lundström – Čížek, Pulli, Kessel, M. Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka, Jenčík – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Suja – Petráš, Vrábeľ, Novotný

HC Nové Zámky: Romančík – Plášil, M. Chovan, M. Jass, Prapavessis, Kovačevič, Hain, Deyl, Kuzma – Surovka, Šimun, R. Varga – Zbořil, Špirko, Cetkovský – Raenko, Dubinin, Lantoši – Dubec, D. Rehák, Fábry