Hokejisti nezvládli gólovú prestrelku v Žiline, do Zámkov si vezú iba bod

Žilinčania dovolili hosťujúcim Novozámčanom v nedeľňajšom zápase hokejovej Tipsport ligy, v ktorom padlo dokopy 9 gólov, vyrovnať len dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času. Hráči HC Nové Zámky napokon získali jediný bod.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti nezvládli gólovú prestrelku v Žiline, do Zámkov si vezú iba bod

Vedenie na úvod

Žilinčania sa v zápase proti nováčikovi túžili odlepiť od dna tabuľky, ale v prvej desaťminútovke sa hral vyrovnaný hokej, v ktorom sa tímy nevedeli navzájom vážnejšie ohroziť. Hostia nevyužili ani presilovku, ale nakoniec sa predsa len tešili z gólu ako prví, keď sa skúsený Brabenec presadil cez dvoch hráčov. Žilinčania kontrovali vo vlastnom oslabení a chybu hostí využil Konečný, ktorý sa pri sólovom nájazde na Lundströma nemýlil a vyrovnal. Vlci mohli ísť následne v presilovke aj do vedenia, ale Handlovský v nej zbytočne fauloval a sily na ľade sa vyrovnali.

Góly po tečovaných strelách

V 2. tretine začali domáci presilovkou, ktorú síce nevyužili, ale aktivitu z nej zužitkovali v 24. minúte. Peter Mikuš vypálil od modrej čiary a Hovorkov teč skončil za bezmocným Lundströmom. Vlci vycítili šancu na zvýšenie náskoku a tlačili sa do zakončenia. Viackrát zavreli hostí v ich obrannom pásme a tí si často iba vďaka brankárovi udržiavali prijateľný výsledok. V 33. minúte však Mikuš opäť napriahol od modrej a Húževkov teč znamenal vedenie domácich 3:1. Hostia sa nevedeli dostať do šancí aj preto, že v priebehu 10 minút až štyrikrát zohrievali trestnú lavicu. V poslednej minúte však využili presilovku práve hostia, keď domáci nechali veľa priestoru Fábrymu a ten gólom do šatne znížil.

Šialená posledná minúta

Novozámčania vycítili šancu na vyrovnanie, aj keď v úvode 3. tretiny zvonila po strele jedného z domácich žŕdka na konštrukcii Lundströmovej bránky. Párkrát podnikli nebezpečné výpady a v 47. minúte aj vyrovnali, keď Paulovič dostal priveľa priestoru na dorážky a jedna z nich prekĺzla Tomekovi do siete. Domáci sa snažili prinavrátiť si vedenie, tlačili sa do zakončenia, ale museli si dávať pozor aj na nebezpečné kontry hostí, ktorí neustále hrozili. S pribúdajúcimi minútami bolo jasné, že kto strelí gól, zvíťazí. V poslednej minúte sa však nakoniec presadili oba tímy. Najskôr 36 sekúnd pre záverečným klaksónom poslal domácich do vedenia strelou z pravej strany Jurík, ale za hostí v záverečnej power-play 3 sekundy pred koncom odpovedal Cardwell, a tak sa predlžovalo. V päťminútovom predĺžení sa domácim napriek hernej prevahe dlho nedarilo prekonať hosťujúceho brankára, až nakoniec 25 sekúnd pred koncom predĺženia prihral Brejčák naľavo Hovorkovi a ten delovkou z prvej prestrelil Lundströma, čím rozhodol o výhre domácich.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Nové Zámky 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 15. Konečný, 24. Hovorka (P. Mikuš, Matis), 33. Húževka (P. Mikuš, J. Jurík), 60. J. Jurík, 65. Hovorka (D. Brejčák) – 12. Brabenec (Hvila, Cardwell), 40. Fábry (Martin Chovan), 47. Paulovič, 60. Cardwell (M. Hudec, Saarinen). Rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Synek, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 798 divákov

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Den. Rehák, P. Mikuš, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Kríž – Matis, Hovorka, Handlovský – J. Jurík, Húževka, T. Sýkora – Švihálek, Holovič, Konečný – Gmitter, Ondruš, Rogoň
HC Nové Zámky: Nové Zámky: Lundström – Čížek, Cardwell, Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda – Hvila, Brabenec, Saarinen – Tibenský, M. Hudec, Fábry – Paulovič, Lelkeš, Čaládi – Tábi, Dom. Rehák, Dubec

Čo na to tréneri?

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Som nespokojný s dvoma bodmi, naša predstava bola iná. Zápas sa lámal za stavu 3:1, keď sme mali za sebou niekoľko presiloviek, ktoré sme však zahrali zle. Ak by sme dali gól na 4:1, zápas v pohode vyhráme. V závere sa udialo niečo nemysliteľné, dve sekundy pred koncom sme inkasovali a prišli sme o vydreté víťazstvo a tri body. Všetko si rozoberieme, aby sme sa posunuli ďalej a hrali lepšie.“

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: „Nebol to zápas podľa našich predstáv. Nabudili sme mužstvo, dobre sme začali, šli sme do vedenia, ale potom prišli obligátne chyby, jedna, druhá, vylúčenia a zrazu sme prehrávali o dva góly. Opäť sme museli doťahovať výsledok, ktorý sa nám našťastie podarilo vyrovnať, no pred koncom prišla hrubá chyba a gól. Na ten sme síce šťastne odpovedali, ale čo z toho, keď sme pred koncom predĺženia s pukom na hokejke nedokázali podržať hru, ale inkasovali. Získané sebavedomie strácame a ťažko ho nadobúdame znova. Je to ťažké, no musíme sa s tým pobiť, mužstvo má na to, aby podávalo lepšie výkony ako dnes.“