Hokejisti natiahli šnúru víťazstiev: Na domácom ľade uspeli po nájazdoch

Štvrté meranie síl v príprave, štvrté víťazstvo. Taká je aktuálna bilancia novozámockých hokejistov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti natiahli šnúru víťazstiev: Na domácom ľade uspeli po nájazdoch
Zdroj: Rastislav Búgel

Po troch úspešných zápasoch na ľade súpera sa novozámockí hokejisti predstavili domácemu publiku.

V prvom zápase porazili Topoľčany 6:2, aby následne vynulovali rumunský celok Gyergyói HK 2:0. Tretie meranie síl prinieslo konfrontáciu s MAC Budapešť, kde Nové Zámky zvíťazili 4:2.

V závere uplynulého pracovného týždňa vykorčuľovali na premiérový domáci prípravný zápas.

„Zverenci trénera Gergelya Majorossa pokračujú na víťaznej vlne. Účastníka nadnárodnej ICEHL, rakúsky Graz99ers, zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch," informuje HC Nové Zámky na svojom webe.

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď po góloch Oberkoflera a Schiechla išli už v prvej tretine do dvojgólového vedenia.

Prečítajte si tiež

„Hoci Býci prehrávali po prvej tretine 0:2, gólmi Mišiaka a Ondrušeka sa vrátili do zápasu a duel napokon dotiahli do samostatných nájazdov. V nich zatiahol Christian Engstrand tzv. roletu, pričom súperovho brankára efektívne prekonali Robby Jackson s Tomášom Klempom," opísal priebeh zápasu novozámocký klub.

HC MIKRON Nové Zámky – GRAZ99ERS 3:2 po s.n. (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0 – 2:0)

Góly a asistencie: 21. Mišiak (Jackson), 50. Ondrušek (Ferenyi, Roman), rozh. s. n. Jackson – 9. Oberkofler, 10. Schiechl (Rappold, Ackered).

Rozhodovali: Stano, Valko – Gegáň, Frimmel. Vylúčenia na 2 min.: 4:5. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Divákov: 450.

HC Mikron Nové Zámky: Engstrand – Holenda, Ligas, Reini, Hatala, Bull, Roman, Meszároš, Šeliga – Mišiak, Jackson, Varga – Klempa, Barto, Hrabčák – Šiška, Fetkovič, Števuliak, Tóth, Ondrušek, Ferenyi – Kurbatov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie zaujímavé čítanie

Býci pokračujú na víťaznej vlne, rakúsky Graz99ers zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch. 🥳 Gólovo sa presadili...