Anton Hrachovský Hokej

Hokejisti majú v boji o body novú zbraň: V regenerácii im pomáha moderná novinka

U profesionálnych športovcov je regenerácia neodmysliteľnou súčasťou ich povolania. Hokejový klub HC Nové Zámky preto zaobstaral takúto pomôcku.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti majú v boji o body novú zbraň: V regenerácii im pomáha moderná novinka
Zdroj: HC Nové Zámky

Regenerácia chladom sa teší medzi športovcami obľube, už dávnejšie ju využívajú aj kluby na Slovensku i v zahraničí. Kryoterapia napomáha a urýchľuje návrat hráča do tréningového procesu.

Regenerácia chladom

Hráči HC Nové Zámky môžu po novom využívať kryosaunu. Ide o zariadenie v tvare sprchového kúta, ktoré na organizmus pôsobí teplotami blížiacimi sa k teplote mínus 200 stupňov Celzia. Novinka Zámčanom zrejme pomohla, veď v ostatnom zápase proti Popradu si po vyše mesiaci pripísali tri body.

„Som rád, že to tu máme a dúfam, že nám kryosauna pomôže dosiahnuť cieľ, ktorý túto sezónu máme,“ zhodnotil klubovú novinku Marek Dubec, ktorý sa pred niekoľkými zápasmi vrátil ľad po tom, ako ukončil kariéru. „Zápasy hráme každý druhý-tretí deň, tak veríme, že regenerácia po týchto zápasoch bude dobrá, aby chlapci mohli pokračovať v bojoch o play off,“ vyslovil sa v klubovom videu manažér tímu Ladislav Branikovič.

„Vyskúšal som to prvý raz v živote a celkom sa mi to páčilo. Ale bola tam vcelku zima,“ povedal obranca bielo-zelených Patrik Husák.

´Zbraň´ z Nových Zámkov

Kryosaunu využívajú napríklad aj slovenskí reprezentanti do 21 rokov, olympionici Anastasia Kuzminová či Matej Tóth. Vlastnú súkromnú kryosaunu má aj futbalista Cristiano Ronaldo.

Liečba chladom alebo kryoterapia je modernou a uznávanou liečebnou metódou. Blahodarne pôsobí nielen pri regenerácii vrcholových športovcov, ale aj liečbe rôznych typov ochorení. Novinku dodala klubu novozámocká spoločnosť Cryomed, ktorá patrí k svetovým lídrom vo výrobe kryosáun.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie