Anton Hrachovský Iné športy Šport

Hádzanárske prekvapenie sa nekonalo: Favorit zvládol svoju úlohu a ide ďalej

Stretnutiami osemfinálového kola odštartoval nový ročník Slovenského pohára v hádzanej žien. V akcii boli aj hráčky susedných Šurian.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárske prekvapenie sa nekonalo: Favorit zvládol svoju úlohu a ide ďalej
Zdroj: HKM Šurany

V osemfinále bojovali aj dvaja účastníci medzinárodnej interligy (WHIL), do štvrťfinále však postúpil iba jeden. Hráčky Bemaca Prešov nenechali nič na náhodu, keď na palubovke prvoligových Šurian triumfovali jednoznačne 39:22, aj vďaka predvedenej hre v prvom polčase, ktorý vyhrali východniarky vysoko 23:9.

Prekvapenie sa zrodilo v Hlohovci, kde domáca, taktiež prvoligová Sporta pokorila bratislavský ŠKP. V súboji dvoch družstiev z I. ligy sa presadila Zlatná na Ostrove, ktorá dokázala po vyrovnanom polčase zvíťaziť v Seredi 29:21.

Výsledky osemfinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2016/2017 (hralo sa na jeden zápas):

• HKM Šurany – Bemaco Prešov 22:39 (9:23), postúpil Prešov

Najviac gólov v drese Šurian: Mohyláková 4, Kodadová 4, Jenigárová 3, Gábrišová 3, Mesárošová 3

• HK Slávia Sereď – Handball Zlatná na Ostrove 21:29 (10:10), postúpila Zlatná
  • HC Sporta Hlohovec – ŠKP Bratislava 26:22 (11:12), postúpil Hlohovec