Anton Hrachovský Iné športy

Hádzanári Zámkov reagujú na koronakrízu: Platy hráčov výrazne klesli

Klubu by to mohlo pomôcť prežiť mimoriadnu situáciu.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Zámkov reagujú na koronakrízu: Platy hráčov výrazne klesli
Zdroj: TASR

V zahraničí, no i na Slovensku bojujú športové kluby s krízou, ktorú spôsobila pandémia COVID-19.

Jednou z najväčších výdavkových položiek v športe sú platy hráčov. V aktuálnej situácii si túto skutočnosť uvedomujú klubové autority ešte o niečo viac.

Výpadky z príjmov zo vstupného či televíznych práv sú citeľné aj pre takých gigantov akými sú FC Barcelona či Manchester City. Nie je preto ojedinelé, podobne ako v iných odvetviach, že kluby pristupujú ku kráteniu hráčskych platov.

Na Slovensku je jedným z najznámejších prípadov futbalový klub zo Žiliny, ktorý takto prišiel o podstatnú časť kádra.

Platy klesli o viac než polovicu

K podobnému kroku sa odhodlal aj extraligový hádzanársky klub MHC Štart Nové Zámky. Minimálne do júla budú hráči poberať menej než polovicu platu.

„Vzhľadom k súčasnej krízovej situácii, náš klub pristúpil ku kráteniu miezd hráčov na 30% z pôvodne dohodnutej platnej zmluvy k 31. marcu 2020, minimálne do 15. júla 2020, keď začína príprava na budúcu sezónu. My musíme jednoznačne pracovať s alternatívou, že sezóna v auguste – septembri začne,“ uvádza klub v správe o krízovom finančnom pláne zaslanom mestskej komisii športu.

Klub má podľa správy naďalej eminentný záujem o spoluprácu s väčšinou hráčskeho kádra aj v budúcej sezóne.

V tom predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 mali Novozámčania našliapnuté na útok na priečky zaručujúce semifinálové boje o titul. V nadstavbovej časti im patrilo priebežne piate miesto.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie