Iné športy

Hádzanári v Ligovom pohári na 2. mieste: V poslednom kole porazili Hlohovec

Hádzanárske súboje sú minulosťou. Nové Zámky cestovali v 6. kole Ligového pohára na palubovku do Hlohovca.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári v Ligovom pohári na 2. mieste: V poslednom kole porazili Hlohovec
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

„V Ligovom pohári, v ktorom sa rozhodovalo o umiestnení na konečnom 5. – 8. mieste, boli na programe zápasy záverečného 6. kola. Už pred nimi bolo rozhodnuté, že víťazom Ligového pohára bude ŠKP Bratislava. „Policajti“ to v poslednom zápase sezóny potvrdili, keď zdolali HKM Šaľa 27:23," informuje Slovenský zväz hádzanej (SZH).

Hádzanári Nových Zámkov si na záver ligového ročníka pripísali výhru.

S trojbodovým odstupom sa hneď za ŠKP Bratislava umiestnili hádzanári MHC Štart Nové Zámky.

„Otočili vývoj duelu v Hlohovci a nad HC Sporta vyhrali 32:29. Na strane zdolaných zaujal 14 gólmi krídelník Juraj Briatka, ktorému patrí koruna najlepšieho extraligového kanoniera," dodáva SZH.

Aktuálne zo Slovenska

HC Sporta Hlohovec – MHC Štart Nové Zámky 29:32 (19:16)

Najviac gólov: Briatka 14/5, Baran 5, Jankovič 4 – Kucsera 11/4, Veréb 5, Vadkerti 4.

Rozhodoval: Majstrík, 7 m hody: 7/5 – 4/4, vylúčení: 5:9, ČK: Páleš (Hlohovec) – Juhás (Nové Zámky)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.