Anton Hrachovský Iné športy

Hádzanári bavia fanúšikov: Brankár hrdinom duelu s vicemajstrom, VIDEO

Hráči MHC Štart Nové Zámky bojujú zo všetkých síl o najlepšiu štvorku. Divákom opäť ponúkli výborné divadlo.

Zdroj: Facebook

V zápase 5. kola nadstavbovej časti Slovnaft Handball extraligy v skupine o 1.- 6. miesto zdolali hráči MHC Štart Nové Zámky vicemajstra MŠK Považská Bystrica tesne 23:22. Domáci viedli v druhom polčase aj o päť gólov, hosťom sa však v poslednej minúte podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Zámčania si nakoniec víťazstvo postrážili.

Hrdinom duelu sa stal domáci brankár Michal Meluš, ktorý predviedol niekoľko kľúčových zákrokov.

„Začiatok zápasu nám nevyšiel, keď sme spravili viac technických chýb, ale ku koncu prvého polčasu sme sa dostali do vedenia a chvalabohu sme si ho udržali až do konca. Aj keď záver súper poriadne zdramatizoval, ale ustrážili sme si to a dva body sú doma. O týždeň v Pohári bude určite súper ešte viac naladený, aby nám dnešnú prehru vrátil späť,“ povedal pre klubový web po zápase Matúš Kocák, autor štyroch gólov.

V prvej desiatke najlepších strelcov nadstavby figuruje aj Zámčan Gabriel Vadkerti. S 24 gólmi sa posunul na 7. miesto.

Po piatich nadstavbových kolách patrí Zámčanom piate miesto, keď sa bodovo dotiahli na Šaľu. Tá má však jeden zápas k dobru. Do semifinále postúpia prvé štyri tímy.

V šiestom kole sa Zámčania predstavia v piatok 20. marca. Na domácej palubovke privítajú ambiciózneho nováčika Košice Crows.

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 23:22 (15:12)

Najviac gólov: Vadkerti 6, Kocák 4, Straňovský 3/3, Veréb 3 – Ivanycia 8, Burnazovič 4/2, Petričenko 4

Rozhodovali: Oťapka, Zubo, vylúčení: 4:3, ČK: Salgó (Nové Zámky) po troch vylúčeniach, 7 m hody: 7/5 – 8/5, 280 divákov