Andrea Ballayová Iné športy

FUTSAL:V odvetách naďalej bez bodu

Novozámockí futsalisti odohrali svoj posledný domáci zápas v základnej časti extraligy. Ich súperom boli druhé Košice, ktoré napokon domácim natiahli čiernu bezbodovú sériu už na sedem zápasov.

Vo vlažnom úvodnom oťukávaní si obe mužstvá pripravovali pôdu na vedúci gól, no diváci sa dočkali až v 9. minúte. Boli to tí košickí, ktorí mohli dvíhať ruky nad hlavu, pretože Gajdošovu prihrávku doklepol Serbin – 0:1. O dve minúty na to zahrávali východniari roh, z ktorého však ťažili domáci. Po rýchlom brejku našiel nezištne Hajko Dudáša a začínalo sa od znovu. Radosť MFK ale trvala iba niekoľko sekúnd, po chybnej rozohrávke dostal východ opäť do vedenia Gajdoš. V závere úvodného dejstva obral Mlynára o loptu Kozár a rútil sa sám na Šebena. Skúsený reprezentant a kapitán hostí sa v takýchto pozíciách nemýli – 1:3. Aj po obrátke to Tupperware skúšalo, ale v bráne stál spoľahlivý Štíber. Zlom prišiel v 27. minúte, kedy najprv Človečko prestrelil Šebena a o sedem sekúnd neskôr ten istý hráč našiel Maďaríka, ktorý stanovil na 1:5. Novozámocký kouč okamžite pýtal oddychový čas a po ňom začala domáca presilovka. Po obliehaní hosťujúcich hráčov sa k strele odhodlal Gelle, Štíberovi lopta vypadla z rúk a Dudáš ju pohotovo dokopol do siete. Nikto nečakal, že z nevinnej akcie nastane kuriózna situácia. Rozhodca Wojčík gól uznal, no jeho kolega Palušek postrehol faul na brankára a bol rázne proti, v hre sa preto nepochopiteľne pokračovalo za stavu 1:5. Novozámčania pokračovali vo vabanku a vždy keď to bolo možné, volili hru bez brankára. To však prináša i svoje riziká, ktoré RCS dokázalo dokonale zužitkovať a niekoľkými gólmi do prázdnej brány zaťažili domáce konto dokopy deväť krát. Konečnú podobu výsledku dal pol minútu pred koncom Dudáš, ktorý tak zavŕšil svoj ďalší hetrik. Gancznerovci prehrali siedmy zápas v rade a o postup do nadstavbovej časti musia v priamom súboji zabojovať v poslednom kole na pôde Žiliny. Na margo. Pokojný zápas, ktorý svojim kľudom mohol konkurovať nedeľnej omši, zbytočne vďaka nezmyselným rozhodcovským výrokom znervóznel. Znervóznel zrejme aj arbiter Palušek, pretože od neuznaného gólu nepochopiteľne začal kopiť chybu na chybu a tak verme, že aj prítomný delegát si všimol, že rozhodca jeho kvalít nemá čo v extralige hľadať! MFK Tupperware Nové Zámky – RCS Košice 3:9 (1:3) Góly: 11., 33. a 40. Dudáš – 9., 33. a 37. Serbin, 18. a 37. Kozár, 11. Gajdoš, 27. Človečko, 27. Maďarík, 34. Kočiš. MFK: Šeben – Hajko, Dudáš, Gelle, Piskla – Švikruha, Kozík, Mlynár, Matúš – Štofko, Gedai. RCS: Štíber – Grutka, Hernandez, Gajdoš, Kozár, Serbin, Maďarík, Kočiš, Človečko, Domanič, Bréda. ŽK: Mlynár – Štíber Rozhodovali Palušek a Wojčík 300 divákov Autor: Kristián Molnár