Andrea Ballayová Iné športy

Futsal : Nové Zámky - Slovmatic Bratislava

V ďalšom extraligovom kole privítali v hale Milénium novozámockí futsalisti majstrovský Slov-matic Bratislava.

Na účastníka Ligy majstrov bola zvedavá pekná divácka kulisa, ktorá bola svedkom toho, ako domáce bojovné srdiečko napokon nestačilo na skúsených Bratislavčanov. Už v druhej minúte mohol svoju vizitku kanoniera položiť Haľko, ale vo vyloženej šanci mieril vedľa. O minútu neskôr sa pred vlastnou bránou ujal lopty Rejžek, prešprintoval celé ihrisko a strelou do opačného rohu dostal majstra do vedenia. V 11. minúte sa po chybe v rozohrávke zmocnil lopty Várady a zvýšil vedenie na dvojnásobok. Onedlho si už šiesty faul vypýtal Gašparovič, Várady však z nariadenej desiatky pálil rovno do Šebenovho lona. Hráčom Tupperware nechýbala snaha, predviedli niekoľko vydarených akcií, ktorým však v závere chýbala presnejšia koncovka. Naopak boli to efektívni Bratislavčania, ktorí stanovili polčasové skóre. Český reprezentant Sláma ideálne našiel Rejžeka, ten sklzom upravil na 0:3. Úvod druhého vystúpenia vyšiel lepšie Novozámčanom. V 22. minúte sa po nepresnej prihrávke dostal k lopte Hajko, obišiel si vybiehajúceho Gašparoviča a z uhla oživil domáce nádeje – 1:3. Superšancu na zníženie na minimálny rozdiel mal ihneď na kopačkách Dudáš, obišiel si aj Gašparoviča, ale včas ho zneškodnila obrana Oranjes. Nedáš – dostaneš platilo už o minútu, do protiútoku šiel Fehérvári, našiel Haľka – 1:4. Po polhodine hry bol rozdiel už štvorgólový, po osi Sláma – Várady – Rafaj skóroval posledne menovaný. Gólovo produktívny úsek uzavreli domáci futsalisti, Šeben ideálne vyhodil na Pisklu, ktorý zasunul popri Gašparovičovej nohe – 2:5. Ten sa o pár sekúnd neskôr mohol radovať opäť, ale po jeho razantnej strele zvonila iba hosťujúca tyčka. Domáca bojovnosť a srdce na skúsenejších a efektívne hrajúcich Bratislavčanov nestačila, bodku za ich zaslúženým víťazstvom dal dvadsať sekúnd pred koncom Rafal – 2:6. Na margo treba dodať, že siedma minúta zápasu sa niesla v duchu odkazu hlavnému arbitrovi, ktorý odpískal už piaty nedovolený zákrok pre domácich. Pekná kulisa v hľadisku bola zvedavá hlavne na konfrontáciu domácich s futsalovým kumštom hráčov FOFA a nie na jeho nezmyselnú úzkoprsosť pri posudzovaní súbojov. Nie je tajomstvom, že Slov-matic vyčnieva ponad celý pelotón slovenskej extraligy a v domácej súťaži nemá konkurenta. Mužstvo jeho kvalít nepotrebuje, aby ich rozhodca v súbojoch chránil, ak si totiž na to jeho hráči zvyknú, budú v Lige majstrov prekvapení. A to nikto z nás nechce, držíme im totiž palce a veríme v čo najlepšiu reprezentáciu slovenského klubového futsalu! MFK Tupperware Nové Zámky – Slov-matic FOFO Bratislava 2:6 (0:3) Góly: 22. Hajko, 31. Piskla – 3. a 19. Rejžek, 11. Várady, 26. Haľko, 30. a 40. Rafaj. MFK: Šeben – Dudáš, Gelle, Hajko, Piskla – Švikruha, Kozík, Vraník, Mlynár – Jakab, Kender, Gedai. FOFO: Gašparovič – Rafaj, Sláma, Bagin, Fehérvári, Frič, Mikita, Haľko, Várady, Rejžek, Brunovský, Brndiar. ŽK: Mlynár, Piskla – Frič, Mikita, Várady. Rozhodovali Rogoň a Ploštica

Futsal:Nové Zámky - Slovmatic Bratislava