Anton Hrachovský Hokej

Novozámčania ukončili týždeň zápasom s HC Košice. O výsledku sa rozhodlo až v nadstavenom čase. Pozrite si fotogalériu zo zápasu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zámčania s tesnou prehrou na domácom ľade: S oceliarmi rozhodlo až predĺženie
17

Zápas v Nových Zámkoch začal rozlúčkovou ceremóniou. Aktívnu hráčsku kariéru totiž ukončil miláčik tribún Marek Dubec. V samotnom stretnutí mohli začať lepšie domáci, keď v oslabení pohrozila dvojica Lantoši – Šimun. V piatej minúte zachytil zlú košickú rozohrávku Šimun a prevetral Habala. O niekoľko sekúnd neskôr mohol ten istý hráč streliť gól v samostatnom úniku, no hosťujúci brankár si postrážil spodnú časť bránky. Na druhej strane pohrozil Nagy, ktorý sa obtočil okolo brány, Baroša však neprekvapil. Neuspela ani dvojica Nagy – Spilar, keď prihrávku košického kapitána zblokoval jeden z domácich obrancov. V 14. minúte predviedol svoje šikovné ruky Saulietis, v koncovke však na Habala nevyzrel. Na druhej strane sa nepresadili ani Jenčík s Pacanom.

V druhej tretine mohol otvoriť skóre duelu košický Kafka ale aj domáci Škoda, ktorý však nespracoval ideálne Lantošiho nahodenie na Habalovu bránu. Nepríjemným bekhendom sa pred novozámockou bránou prezentoval Petráš. Oba celky predvádzali útočný hokej, no gól nie a nie padnúť. Nepodarilo sa to ani Vargovi, ktorý hľadal svojou prihrávkou Novotného. Zmeniť bezgólový stav mohli domáci, ktorí dostali až 2-minútovú príležitosť presilovej hry o dvoch hráčov. Na Habalovu bránu však nemieril dostatočný počet striel. Košičania zapli počas druhej tretiny na vyššie obrátky, no bez gólového efektu, čo podčiarkol svojím zakončením do Baroša Vrábeľ.

Tretiu tretinu začali hostia jedovatým švihom Suju, ten však skončil len na Barošovej hrudi. Gól napokon ako prví strelili hostia – Vrábeľ sa predral po ľavom krídle a strelou popod Barošovu lapačku otvoril skóre. Príklepom z pravého krídla sa pokúšal vyrovnať Varga, jeho strela len tesne presvišťala vedľa košickej brány. Rovnako pochodil Lantoši, ktorý pálil príklepom hneď po vhadzovaní len do brankára. Novozámočanom sa nakoniec podarilo vyrovnať, v presilovke poslal puk z prvej za Habalov chrbát Zbořil. Domácich mohol už o niekoľko okamihov poslať do vedenia Lorraine, tesne bránený však neuspel. O zisk všetkých troch bodov pre domácich sa pokúšali aj Salija so Škodom, no ich strely od modrej minuli košickú bránu.

V predĺžení unikol Salija s Novotným, no prihrávka od lotyšského obrancu smerovala na korčule spoluhráča. Rozhodlo sa tak už o pár sekúnd neskôr, keď domácu obranu prekonal po Šedivého strele od modrej Hovorka.

HC Nové Zámky – HC Košice 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 51. Zbořil (Plašil, Saulietis) – 43. Vrábeľ (Petráš), 62. Hovorka (Šedivý, Kafka)
Rozhodovali: Goga, Konc – Orolin, Synek, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1120 divákov.

Zostavy:

HC Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Mich. Novák, Plášil, Jass, Hruška, Vidovič, Šimek – Varga, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Rehák, Tužinský

HC Košice: Habal – Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, M. Novotný, Pavúk – Nagy, Boltun, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Jenčík, Pacan, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš

Hlasy po zápase

Ladislav Lubina, tréner HC Nové Zámky: „Dnes sme sa snažili prispôsobiť taktiku fyzickému stavu mužstva. Povedal by som, že duel sme po taktickej stránke zvládli veľmi dobre. Bohužiaľ sa zase prejavili naše dlhodobé nedostatky a to je premieňanie streleckých príležitostí. Súhlasím s kolegom, že stretnutie rozhodla naša mizerná presilová hra 5 na 3 v druhej tretine. Ani si nepamätám, či sme vystrelili. To sa nemôže stávať. Potvrdilo sa pravidlo, že kto nevyužije presilovku 5 na 3, nezaslúži si vyhrať. Napriek tomu si myslím, že sme mali množstvo príležitostí na strelenie gólu. V zápase s Košicami sme získali jeden bod a myslím si, že môžeme byť vcelku spokojní. Myslím, že to bol kvalitný zápas, ktorý sa musel divákom páčiť.“

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna. Súper nás dostával pod tlak, pričom nás aj prestrieľal. Myslím, že dôležité bolo, že sme v druhej tretine ustáli oslabenie troch proti piatim. V závere sme si počkali na šancu, ktorá prišla a išli sme do vedenia. Súper sa do zápasu dostal využitou presilovou hrou. V predĺžení sme využili svoju šancu. Súper však mohol skórovať ešte pred nami, no gól sa podarilo streliť nám a ideme domov s dvomi bodmi.“

HC Nové Zámky – HC Košice 1:2 pp