V 12. kole Tipsport Ligy hostili Novozámčania hráčov budapeštianskeho klubu MAC Újbuda. Do tabuľky si nakoniec pripísali tri body za víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zámčania s ďalšou výhrou, na domácom ľade zdolali maďarský MAC
7

Úvod duelu veľa vzruchu nepriniesol. Domáci spočiatku nedokázali svoj optický tlak zužitkovať. Otvoriť skóre mohla posledná akvizícia Novozámčanov – Čech Urban, ale jeho pokus umiestniť puk medzi brankárove betóny stroskotal. Rovnako dopadol aj Bajtekov švih. Domáci sa predsa len dočkali ešte v prvej tretine. Šesť minút pred jej koncom unikol po ľavej strane Zbořil a švihom do hornej časti brány prekonal Rajnu. O necelú minútu sa skóre menilo znova – v presilovke prestrelil Rajnu z pravého kruhu Hruška.

Krátko po začiatku druhého dejstva dostali Novozámčania puk do súperovej siete po tretí raz, no rozhodca gól neuznal. Proti Nejezchlebovmu zakončeniu dobre zasiahol Rajna a Zbořil neusmernil Kudlovu prihrávku žabkou. Z tretieho gólu sa domáci radovali v 32. minúte, keď sa presadil Jurík. Krátko nato mali domáci možnosť trestného strieľania, no Jakúbek sa po útočnom manévri dostal zo streleckého uhla. K slovu sa tak dostali aj hostia a potvrdilo sa príslovie ´nedáš-dostaneš´. V 35. minúte efektne znížil Klempa.

Do tretieho dejstva nastúpili hostia s jasným cieľom streliť kontaktný gól, k čomu im mala pomôcť aj presilová hra v 42. minúte. Tú nielen že nevyužili, ale 16 sekúnd pred jej koncom sa nechali vylúčiť pre príliš veľa hráčov na ľade. Domáci mohli navýšiť svoje vedenie keď Nejezchleb naservíroval puk Juríkovi, ale ten ho z prvej poslal len do Rajnovej hrude. A tak udreli opäť hráči MAC – puk z Dudásovej hokejky usmernil do odkrytej brány Brown.

MHC Mikron Nové Zámky – MAC Budapešť 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 14. Zbořil (Zaťko), 15. Hruška (Nejezchleb, Štrauch), 32. Jurík (Zbořil, Zaťko) – 35. Klempa (Brown, Dudás), 46. Brown (Dudás, Klempa).
Rozhodovali: Lokšík, Novák – Šefčík, Tvrdoň, vylúčení: 3:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1047 divákov

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MHC Mikron Nové Zámky:
Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

MAC Budapešť:
Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Pápa – Dansereau, Brown, Klempa – Szigeti, Nagy, Odnoga – Bodó, Langkow, Orban – Kreisz, Majoross

Ohlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov:
„Za stavu 3:0 sme si mysleli, že už je hotovo. Škoda neuznaného gólu a trestného strieľania. Mohli sme súpera zlomiť, no nestalo sa. Naopak, súper dal góly po našich chybách. Bolo to dramatické až do konca zápasu. Podvedomie zafungovalo, ale na druhej strane, takéto víťazstvo si veľmi cením. Opäť sa ukázalo, že každý zápas je iný. Chýbali mi lepší pohyb a rýchlejšie riešenie herných situácií. To sa týka aj šancí, ktorých sme mali neúrekom. Chcem pochváliť súpera, že aj napriek tomu, že prehrával 0:3, nezlomil sa a bojoval do konca.“

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť:
„Veľmi ťažko si zvykáme na to, že musíme hrať tri zápasy do týždňa v takomto tempe. Často sa nám stáva, že súper nám odskočí hneď na začiatku a potom sa nám to ťažko doťahuje. Už nás to začína trochu frustrovať, že napriek veľkej snahe odchádzame od súperov bez bodu.“