Prvý zápas na súperovom ľade v roku 2018 odohrali Novozámčania v Trenčíne. Pozrite si fotogalériu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: U vojakov sa Zámčanom nedarilo: Proti Trenčínu so štvrtou prehrou v sezóne
7

Dukla stratila v uplynulom kole vedúcu pozíciu. Úvod zápasu proti Novým Zámkom vyznel rozhárane. Ako prví sa do príležitosti dostali hostia. Lotyšský legionár Saulietis sa ocitol sám pred Hiadlovským, no domáci gólman sa vyznamenal. Prvú vážnejšiu príležitosť si Trenčania vypracovali v presilovej hre. Po Starostovej strele takmer dotlačil puk do siete Bezúch. V 13. minúte Vidovičovu chybu nepotrestal Ölvecký s Vargom. Vojakom sa úvodný gól zápasu podarilo streliť v početnej výhode. V 16. minúte tvrdá strela Starostu skončila na hornej žŕdke a od nej sa odrazila do bránky. Zaskočené Nové Zámky mohli pykať už o pár sekúnd. Samostatný nájazd Hecla však zlikvidoval Baroš. O tri minúty po úvodnom góle Trenčania pridali druhý. Novic v drese vojakov Ružička to urobil šikovne. Vychutnal si Baroša a Dukla viedla 2:0.

Trenčania boli aj po prestávke lepším mužstvom. Upokojujúci tretí gól pridal v závere 27. minúty Švec, ktorý ťažil z dobrej práce Gašparoviča a tvrdou ranou do hornej polovice bránky strelil krásny gól. Šancu na skorigovanie skóre mali Novozámčania v polovici stretnutia. Hiadlovský však výborne zasiahol pred Cetkovským. Nasledujúcu desaťminútovku rozkúskovali časté vylúčenia, ktoré ku gólu neviedli.

Vojaci v záverečnej tretine mohli pridať štvrtý gól. Varga sa ocitol sám pred brankárom. Mal dostatok času na zakončenie, no jeho strela skončila iba na žŕdke. Novým Zámkom sa čestný úspech podarilo vsietiť v 52. minúte počas presilovej hry. Po závare pred Hiadlovským sa puk odrazil k Saulietisovi a ten strelou z uhla uzavrel skóre na 3:1.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) – 52. Saulietis (Zbořil, Šimun)
Rozhodovali: Müllner, M. Novák – Synek, Kacej, vylúčení: 7:6, navyše: Mich. Novák (Nové Zámky) 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2452 divákov.

Trenčín: Hiadlovský – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár – T. Varga, Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Ružička, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec

Nové Zámky: Baroš – Salija, Látal, Plášil, Mich. Novák, Hruška, Vidovič, Šimek, Jass – Cetkovský, Novotný, R. Varga – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Fábry, D. Novák

Ohlasy po stretnutí

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ale napriek tomu sme chceli v Trenčíne získať nejaký ten bodík. Žiaľ, dva skraty jedného hráča v prvej tretine nás v našom úsilí zastavili. Vtedy sa rozhodlo o osude zápasu. Vypracovali sme si síce niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí, no tie sme nedokázali využívať. Preto je výsledok taký, aký je.“

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Mali sme síce do zápasu pomalší rozbeh, ale nakopla nás presilovka v prvej tretine, v ktorej sme sa ujali vedenia. Náš náskok sme potom ešte navýšili. Hrali sme poctivo až do desiatej minúty druhej tretiny, keď sme začali súperovi ponúkať viac šancí a v týchto fázach nás podržal brankár Hiadlovský. Až neskôr sme sa znova vrátili k našej hre. Darilo sa nám síce striedavo, ale v závere sme napriek zbytočnému oslabeniu vďaka našim skúsenostiam víťazstvo ubránili.“

Adam Zbořil, útočník Nových Zámkov: „Nepovedal by som, že to na Trenčín nevieme, ale robíme zbytočné chyby a darujeme im góly. V tretej tretine sme sa snažili dať rýchly gól v presilovke ale podarilo sa nám to až osem minút pred koncom."

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:1