Ani nepriaznivý stav o tri góly nezastavil hokejistov Nových Zámkov, aby bojovali proti Žiline až do konca zápasu. Trénerovi Lubinovi vyšiel ťah s odvolaním brankára hneď dvakrát.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Po dvoch zlých tretinách prišiel obrat: Novozámčania s výhrou po predĺžení
9

Súboj tabuľkových susedov začal žilinským tlakom, ktorý však domáci hosťom doslova ponúkli tým, že sa v úvodných šiestich minútach nechali vylúčiť hneď trikrát. Navyše domáci išli do oslabenia troch proti piatim. Baroš v ňom predviedol výborný zákrok proti jednému zo Žilinčanov, rovnako si poradil s Pospíšilovým zakončením. Na druhej strane pohrozil Cetkovský, pred Tomekom však nedočiahol na Vargovu krížnu prihrávku. Ten istý hráč nedočiahol na puk ani pri Novákovej prihrávke po úniku domácich v oslabení. Udreli tak hostia, Tvrdoň spoza brány výborne našiel Juríka a ten poslal puk spomedzi kruhov pod Barošove brvno. V podstate okamžite mohla kontrovať Šimunova formácia, ktorá sa síce presadila, no Zbořilova gólová pätička bola proti pravidlám. V 15. minúte viedli Žilinčania už o dva góly. Fábry pri zakladaní útoku prenechal puk ‚žilinskému‘ Hruškovi, ktorý bez problémov prekonal zaskočeného Baroša. O minútu neskôr mohol znížiť Saulietis, ale Tomek podržal hostí, ktorí boli v prvej tretine jednoznačne hokejovejším mužstvom.

Úvod druhého dejstva priniesol hneď dva góly. Najprv skóroval žilinský Klimenta, ktorý už po 22 sekundách hry zvýšil švihom z pravého kruhu na rozdiel troch gólov, aby sa o tri minúty neskôr presadil po vyhratom vhadzovaní Lantoši. V polovici stretnutia predviedol v útočnom pásme peknú sťahovačku Zbořil, puk z jeho hokejky však letel nad Tomekovu bránu. Krátko na to sa vyrútili traja Žilinčania na jediného novozámockého obrancu, ich akciu na jeden dotyk však výborne zneškodnil sústredený Baroš. Zaskvel sa aj jeho náprotivok Tomek, ktorí si poradil s dobrými šancami Lantošiho a Lorrainea. Naopak, na druhej strane pridal štvrtý gól hostí Klimenta, ktorý dorazil Pospíšilov blafákový pokus.

Tretiu tretinu odštartovali domáci rýchlym gólom, keď Novotný našiel pred bránou Vargu, ktorý bez problémov znížil. Ďalší gól mohol pridať Zbořil, keď sa k nemu dostal puk po osi Saulietis – Šimun. Domáci v záverečnom dejstve pridali na obrátkach, a podarilo sa im zápas výrazne zdramatizovať. Streliť gól sa podarilo práve Šimunovi, od ktorého sa po Saulietisovej prihrávke puk odrazil za Tomekov chrbát. Rozhodca však gól neuznal. Zámčania tak aj naďalej neúspešne dobývali žilinskú bránu, čo podčiarkla aj tyč, ktorú nastrelil zblízka Škoda. Dve a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby odvolal domáci tréner Lubina Baroša z brány a domáci sa dočkali. Šimunovu strelu na bránu si do vlastnej siete zrazil Handlovský. Hra bez brankára vyšla domácim na výbornú, keďže Saulietis ju využil po niekoľkých sekundách po druhý raz a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom boli aktívnejší Novozámčania a o dvoch bodoch pre domácich rozhodol obranca Salija.

HC Nové Zámky – MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (0:2, 1:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 24. Lantoši (Škoda), 41. Varga (Novotný), 58. Šimun (Saulietis, Plášil), 59. Saulietis (Šimun, Zbořil), 63. Salija (Zbořil) – 12. Jurík (Tvrdoň), 15. R. Hruška, 21. Klimenta (Pospíšil), 39. Klimenta (Pospíšil)
Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tvrdoň, Gegáň, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Michal Novák, Plašil, M. Jass, M. Hruška, Vidovič, Šimek – Varga, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Rehák, Dubec

Žilina: Tomek – L. Kozák, Juraško, Mazanec, Poulin, Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň

Ohlasy po zápase

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Zápas sme viac-menej stratili kvôli individuálnym chybám, ktoré sa nám nakopili. Ale poviem to tak…som rád, že mužstvo na slová, ktoré padli v kabíne, v tretej tretine zareagovalo tak, že sme hrali až do konca. V úvode tretej tretiny sme to chceli skorigovať a v jej závere sme si išli po dva góly hrou vabank. So šťastím sa nám ich podarilo streliť a predĺženie je vždy lotéria. Takže som rád, že sme to stretnutie po dvoch zlých tretinách otočili a získali dva body.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Bohužiaľ, treťou tretinou, ktorá sa nám vôbec nevydarila, sme stratili veľmi dobre rozohraný zápas. Jednoducho musíme zapracovať na tom, aby sa nám to najbližšie nestalo. Nemám k tomu viac čo povedať.“

HC Nové Zámky – MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp