Úvod tipsportligovej sezóny odštartovali domáci vo veľkom štýle, keď sa už po 49 sekundách presadil príklepom od modrej čiary Salija.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Parádny úvod sezóny, Zvolen odišiel z Nových Zámkov s päťkou

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 1. Salija, 22. Lantoši (Salija), 34. Cetkovský (Zbořil, Novotný), 38. Novotný (Salija), 46. Zbořil (Prapavessis, Cetkovský) – 56. Hraško (Ross, Jurík).
Rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Výleta, Orolin, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Ďaloga (Zvolen) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kováč – Plašil, Kovačevič, Prapavessis, Salija, Deyl, Chovan, Šimek, Rehák – Varga, Špirko, Schultz – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Surovka, Fábry

Zvolen: Climie – Wharton, Hraško, Ross, Ťavoda, Ivan, Drgoň, Török, Novák – Chovan, Coffman, Obdržálek – Dziurzynski, Kytnár, Matys – Raisov, Jurík, Asuchak – Ďaloga, Síkela, Kelemen

Úvod tipsportligovej sezóny odštartovali domáci vo veľkom štýle, keď sa už po 49 sekundách presadil príklepom od modrej čiary Salija. Aj nasledujúce minúty prvej tretiny sa niesli v znamení tlaku Novozámčanov. Až v 6. minúte preveril Kováča švihom Zvolenčan Ross, domáci brankár bol na mieste. V tej istej minúte unikol v oslabení Dubinin, ale Lantoši nedokázal jeho prihrávku zužitkovať. O tri minúty neskôr sa ocitol v dobrej príležitosti Kovačevič, zblízka neprestrelil Climieho. Následne neuspeli Zbořil ani dvojica Cetkovský a Chovan. V poslednej päťminútovke úvodnej časti neuspel ani domáci Varga, ktorý neusmernil puk po ideálnej Schultzovej prihrávke cez útočné pásmo. V 18. minúte stratili Novozámčania puk v strednom pásme, hostia sa dostali do zakončenia, pričom o jeho výsledku musel rozhodnúť videorozhodca. Puk nakoniec za bránkovou čiarou nebol. Domáci brankár Kováč sa zaskvel ešte raz, keď 45 sekúnd pred koncom prikryl puk tesne pred bránkovou čiarou.

Rovnako ako v prvej tretine, aj úvod druhej patril Novozámčanom. V 22. minúte sa presadil bekhendom z ľavej strany Lantoši. O tri minúty neskôr sa dostali Zvolenčania do prečíslenia troch na jedného, domáci Deyl v páde zblokoval ich prihrávku. V 28. minúte stratil puk v útočnom pásme Salija, Novák nevyužil ponúknutú šancu na samostatné zakončenie. V polovici stretnutia hrali hostia druhú presilovku, Dziurzynskeho pokus schoval Kováč do lapačky. Na druhej strane mal dobrú možnosť po Vargovej prihrávke Schultz. Skóre sa zmenilo už o niekoľko sekúnd, keď Climieho vykorčuľovanie do rohu klziska potrestal Cetkovský po prihrávke Zbořila. V 26. minúte predviedol v útočnej tretine pekný slalom Surovka, jeho bekhend neskončil v sieti. Keď domáci dostali 57-sekundovú možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, o ďalšiu zmenu skóre sa po Salijovej prihrávke postaral strelou do vinkla Novotný.

Hneď na začiatku tretej tretiny hrali domáci ďalšiu presilovku o dvoch hráčov, využiť sa im ju nepodarilo. Zvolen ponúkol Novým Zámkom inú možnosť skórovať, keď hral v oslabení pre šesť korčuliarov na ľade. Ponúknutú príležitosť využil už po pár sekundách Zbořil. Novozámčania mohli udrieť aj v nasledujúcich chvíľach, ale nepremenili ani jeden z dvoch nájazdov na Climieho. Ten sa vyznamenal v 52. minúte, keď semaforom zneškodnil Špirkov pokus spomedzi kruhov. Štyri minúty pred koncom stretnutia sa mohli radovať aj Zvolenčania, keď ich čestný úspech dosiahol príklepom Hraško.

Čo na to tréneri?

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Myslím si, že Zvolen hral dobre, bol to obojstranne kvalitný zápas. Mali svoje šance. Ujali sme sa vedenia hneď v prvej minúte gólom z kategórie šťastnejších. To nás hnalo dopredu a dodávalo nám sily. Boli sme efektívnejší, mali sme ešte nejaké šance, ale myslím si, že zápas sa mohol odvíjať aj ináč. Nezačali sme tak suverénne, ako sme končili. Som veľmi rád, že sme do toho vstúpili tak efektívne a chlapci predviedli to, čo chceme, aby hrali. Nevyvarovali sme sa však chýb. Som rád za tri body, ale rozhodne nelietame niekde v oblakoch. Musíme na to rýchlo zabudnúť a koncentrovať sa, pretože ešte stále máme na čom pracovať.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Myslím si, že výsledok hovorí za všetko. Za našimi očakávaniami sme zaostali ďaleko, aj keď snaha sa nemôže uprieť. Na zápas sme sa podľa možností pripravovali svedomito, napriek tomu všetkému nám tento zápas utiekol. Dostali sme góly, ktoré sa dostávať nemajú. Bolo tam niekoľko chýb, ktoré sme takticky veľmi zle riešili. Z toho pramenilo aj to, že sme sa v podstate nedostávali do zápasu. Aj keď sme nejaké šance mali, vo finálnej fáze to zlyhávalo. Myslím si tiež, že duel výrazne ovplyvnili i výkony brankárov.“

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 5:1