Po reprezentačnej pauze vycestovali hráči Nových Zámkov na stredné Slovensko. Ich súperom bol silný Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Novozámčania nestačili na Zvolen: Séria bez výhry je už na čísle päť
9

Oba tímy začali duel vlažne, viac striel si pripísali Novozámočania, ale ani jedna z nich nebola nebezpečná. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci hokejisti. V ôsmej minúte z ľavého kruhu poslal Kováčik puk do pravého na Michala Chovana, ktorý si pripravil koncovku a urobil dobre, prekonal totiž Baroša. V dvanástej minúte nahodil od modrej čiary puk Hraško, korčuľou si ho spracoval Kytnár a z asi dvoch metrov z otočky zvýšil na 2:0. Skóre mohlo byť aj vyššie, ak by Obdržálek nezazvonil na žŕdke v dobrej príležitosti pred bránkou. Hostia mohli znížiť v presilovke. Po teči Škodu zasahoval Nieminen a prácu mal potom i po slušnej strele Lorrainea z kruhu.

Stredné dejstvo začali aktívnejšie Zvolenčania. Coffman to skúšal na Baroša najprv zblízka a neskôr z ľavého kruhu, no nebol úspešný. Nové Zámky sa postupne osmelili, blízko ku gólu mal Škoda, ale tešil sa až v 32. minúte Cetkovský. Ťažil z chyby Whartona, prešiel s pukom do medzikružia a prestrelil domáceho gólmana. Hráči spod Pustého hradu však rýchlo odpovedali. O necelú poldruha minútu získal puk v strednom pásme Obdržálek a sólo od modrej čiary zavŕšil na 3:1. Štvrtý gól mal do prestávky ešte na hokejke Matis, ale nepresadil sa sám pred brankárom hostí.

V úvode tretej tretiny domáci potvrdili svoju dominanciu. V 43. minúte to skúšal dvakrát bekhendom zblízka Ťavoda, no skórovať sa napokon podarilo až z dorážky Martinovi Ďalogovi – 4:1. Piaty gól mohol potom pridať Síkela, neuspel sám pri ľavej žrdi a po úniku Coffmana zahodil tutovku pri dorážke Steén. Nové Zámky sa ešte vrátili do hry v presilovke o dvoch hráčov. Vyšachovali troch brániacich Zvolenčanov a Šimun zakončoval do odkrytej časti Nieminenovej svätyne v čase, keď z trestnej lavice práve vyskočil vylúčený Kováčik. Hostia potom dostali krídla, boli pri chuti, veľkú šancu nevyužil Fábry, no „bryndziarom“ sa na druhej strane núkali brejkové situácie. V jednej z nich sa ocitol Coffman, proti bol Baroš. V závere sa nechal zbytočne vylúčiť Novozámočan Novák, pripojil sa ešte k nemu Jass, takže žiadna dráma sa na ľade už nekonala.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Michal Chovan (J. Kováčik), 12. Kytnár (Hraško), 34. Obdržálek, 43. Martin Ďaloga (Ťavoda, L. Jurík) – 32. Cetkovský, 48. Šimun (Š. Novotný, M. Novák).
Rozhodovali: Jonák, P. Stano – Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1093 divákov

Zvolen: Nieminen – Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ťavoda, Wharton, T. Bokroš – Coffman, Steén, Obdržálek – Špirko, Kytnár, Michal Chovan – Matis, L. Jurík, Martin Ďaloga – Andersons, V. Fekiač, Síkela

Nové Zámky: Baroš – Foltán, Látal, M. Novák, Plášil, Milan Hruška, M. Jass, Vidovič – Lantoši, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, B. Fábry – Hřebejk, V. Škoda, Lorraine – Šimek, Dominik Rehák, M. Dubec

Čo na to tréneri a strelec?

Peter Mikula, tréner Zvolena: „O zápase rozhodol náš tretí gól a celkovo naša efektivita. Chýbal nám pohyb, väčšia agresivita a ťah na bránku. Spokojný som len s tromi bodmi, pretože sme zaostali za výkonmi, ktoré moji zverenci podávali predtým. Ťahali sme nohy, v niektorých častiach stretnutia sme boli aj pod tlakom. Nedokázali sme využiť presilovky. Príliš často sme v početnej výhode špekulovali, zbytočne sme si veľa prihrávali. Musíme viac strieľať na bránku súpera.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Nemyslím si, že by sme začali nejako zle. Prvých osem minút bol zápas vyrovnaný, bohužiaľ domáci boli efektívni. Dostali sa po našich chybách do vedenia. V druhej tretine sme začali hrať odvážnejšie, viac sme korčuľovali a znížili na 2:1. Našou chorobou je, že po dosiahnutí gólu hneď inkasujeme, čo sa stalo aj teraz. Ten tretí gól Zvolena bol rozhodujúci. V tretej tretine sme sa snažili zápas zvrátiť, ale Zvolen má skúsené mužstvo a výsledok si v pohode ubránil.“

Petr Obdržálek, autor víťazného gólu Zvolena: „Bol to ťažký zápas. Nové Zámky neboli odovzdaným súperom, hrali odvážne, napádali nás. My sme boli v tomto zápase efektívni, preto sme vyhrali. Inak bol duel vyrovnaný, šance boli na oboch stranách. Mrzia nás hlavne nevyužité presilovky. Sme radi za víťazstvo, deviate v rade, veríme, že v piatok si pripíšeme s Nitrou aj desiate.“

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 4:2