Hokejová Tipsport Liga mala na programe zápasy 8. kola. Novozámčania odohrali ten svoj proti Liptovskému Mikulášu na štadióne v Spišskej Novej Vsi. Nakoniec vezú z východu všetky tri body.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nové Zámky s najtesnejšou výhrou, aj so šťastím zdolali Liptovský Mikuláš
7

Liptáci, vo svojom prechodnom prostredí v Spišskej Novej Vsi, začali aktívne. Brankár Košarišťan, ktorý ešte minulú sezónu obliekal dres práve Liptovského Mikuláša, už po pár sekundách zlikvidoval strelu Sukeľa. Na opačnej strane mal dobrú šancu Jurík, no proti bol Kislicyn. V 12. minúte to skúšal individuálne Uram, lenže jeho zakončenie tesne minulo novozámockú bránku. V záverečnej päťminútovke mali domáci šancu otvoriť skóre v presilovke o dvoch hráčov, no Nové Zámky tlaku súpera odolali.

Liptovský Mikuláš mal dobré príležitosti na úvodný gól aj na začiatku druhého dejstva. V 24. minúte pohrozil Huna, následne skončilo zakončenie Sukeľa na žrdi Košarišťanovej brány. Zatiaľ čo domáci svoje šance nevyužili, hostia aj z minima dokázali skórovať. V 31. minúte sa počas presilovky dostal do zakončenia Zbořil, ktorý na dvakrát prekonal mikulášskeho brankára. V závere druhej tretiny mohli Liptáci vyrovnať, lenže Košariťan vytiahol proti Kriškovi skvelý zákrok.

V tretej tretine opäť herne dominovali domáci hráči, no nevedeli sa presadiť v koncovke. V 47. minúte mohol vyrovnať Uram, ktorý ale z ťažšieho uhla nedokázal trafiť poloprázdnu bránku hostí. Trápenie Liptákov už iba podčiarkla druhá nevyužitá presilovka 5 na 3. V závere zápasu sa už zverencom Antona Tomka nepodarilo vyrovnať. Nové Zámky si poradili s Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Mikron Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 31. Zbořil (Zaťko)
Rozhodovali: Orolin, Soós – Stanzel, Soltész – Marušin, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0