FOTO: Na Sihoti panovala dobrá nálada: Nechýbali skejťácke triky i živé koncerty

V Nových Zámkoch sa po dlhých troch rokoch uskutočnila súťaž v skateboardingu. O najlepšiu jazdu a trik súťažilo viacero jazdcov.

Anton Hrachovský

Zaujímavú akciu nielen pre Novozámčanov prinieslo komunitné združenie NZ INAK v spolupráci s Frontside skate klubom Nové Zámky. Počas ´NZ Skate Contest´ si na doskách zmerali sily aj viacerí jazdci, ktorí prišli z iných miest. Svoje zastúpenie mali okrem Nových Zámkov napríklad aj Zvolen, Komárno, Šaľa či Hurbanovo.

Množstvo trikov, živé koncerty a dobrá nálada

„Keď sa podobné akcie budú robiť pravidelne, tak dúfam, že skôr, či neskôr sa v našom meste rozšíria aj takéto nekomerčné aktivity,“ povedal ešte pred súťažou Štefan Pivoda, jej organizátor.

Návštevníci ostali v parku aj po súťaži. Rôzne triky skúšali i deti, či už na skejtovej doske, bicykli alebo kolobežke. O hudobný podmaz sa počas celej súťaže staral novozámocký DJ Bion, živé koncerty odohrali tunajšie kapely Monsoon the Jaguar a Hrzavý nôž. Celé popoludnie panovala výborná nálada, o ktorú sa postarali všetci zúčastnení. Bodaj by bolo podobných podujatí v Nových Zámkoch čím viac.

Víťazi Skate Contestu v Nových Zámkoch

Víťazom súťaže sa stal komárňanský jazdec Jakub Spál (na titulnej snímke), v súťaži o najlepší trik sa najlepšie predviedol Richard Eliáš zo Šale. Porota najviac ocenila jeho trik s názvom flip to crooked.

Freeride:

  • 1. miesto: Jakub Spál (Komárno)
  • 2. miesto: Ján Schwarcz (Nové Zámky)
  • 3. miesto: Richard Eliáš (Šaľa)
  • 4. miesto: Patrik Kapusta (Zvolen)
  • 5. miesto: Nándor Trenstyánszky (Hurbanovo)

Best trick:

  • Richard Eliáš (Šaľa) – flip to crooked

Pozrite si v priloženej fotogalérii, ako to v sobotu vyzeralo na Sihoti.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame