Fašiangovú zabíjačku v Zámkoch navštívili aj deti, podvečer hlavne seniori, FOTO

K Fašiangom patrí aj zabíjačka. Cez týždeň ju aj s ochutnávkou čerstvých špecialít zorganizovalo aj mesto Nové Zámky pred halou Milénium.

Anton Hrachovský

Doobeda 13. februára sa pod šiatorom pred halou Milénium objavilo niekoľko skupiniek školákov, ktorý na vlastné oči videli, ako sa spracováva mäso a ďalšie časti prasaťa. Ako predjedlo si mohli návštevníci dať pagáče či klasiku – mastný chlieb s cibuľou. Zabíjali sa tri prasce a na stole tak poobede skončilo množstvo klobások, tlačenky, pečeného mäsa, oškvarkov, kaše či huriek.

Deti aj seniori

Za účasti primátora a oboch viceprimátorov si za symbolické 1 euro prišlo odstáť rad množstvo návštevníkov. Kým doobeda navštívili zabíjačku desiatky detí, na poobednom programe s ochutnávkou v Miléniu sa okolo piatej podvečer zišlo zhruba 350 ľudí, v drvivej väčšine seniorského veku.

„Som veľmi rád, že doobeda tu bolo neskutočne veľa detí. Detí, ktoré naozaj už nevedia, o čom je tradícia zabíjačky a možno nevedia, ako sa mäsko dostane do ich kuchýň, nevedia, čo sú oškvarky a možno, keď ochutnajú klobásu, tak si myslia, že je to z kuraťa,“ povedal pred kultúrnym vystúpením primátor mesta.

K jedlu si návštevníci užili aj kultúrnu vložku. O tú sa postaral harmonikár František Meliška spolu s muzikantmi a zborom seniorov, pri speve ktorých si nejeden z účastníkov pokyvoval hlavou.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame