Fanúšikovia ocenili útočníka Nových Zámkov: Strelil najkrajší gól sezóny 2018/2019

Útočník MHC Nové Zámky sa dočkal prestížneho ocenenia. Je autorom najkrajšieho gólu sezóny.

Anton Hrachovský

Zlatá prilba je ocenenie pre hokejistu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy, ktorý je podľa hlasovania fanúšikov autorom najkrajšej akcie, prípadne najkrajšieho zákroku medzi brankármi. Za sezónu 2018/2019 sa stal definitívnym víťazom – strelcom najkrajšieho gólu útočník MHC Nové Zámky Andreas Štrauch.

Podarilo sa mu to v dueli s ešte stále aktuálnym majstrom – Banskou Bystricou, za čo získal novembrovú Zlatú prilbu s 945 fanúšikov­skými hlasmi, čo bolo najviac spomedzi všetkých „mesačných“ hlasovaní.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V zápase hranom 14. novembra 2018 prehrávali Novozámčania na domácom ľade po góloch Asselina a Higgsa už 0:2. V druhej a tretej tretine sa im však podarilo vyrovnať zásluhou Urbana a Kudlu. Duel tak dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o výhre domácich 3:2 práve Andreas Štrauch (na snímke v popredí). V 64. minúte si sťahovačkou posunul puk medzi nohami a bekhendom ho poslal efektne za chrbát bystrického gólmana.

Hlasovať mohli fanúšikovia v mobilnej aplikácii Tipsport Liga. Zostrih zo zápasu s Banskou Bystricou, aj so Štrauchovým gólom, si možno pozrieť na webe huste.joj.sk. Štrauchov gól nájdu okolo časovej stopy 7:20.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk