Facka na úvod play off: Nitra uštedrila Novým Zámkom osemgólovú nádielku, FOTO

Hokejisti HC Nové Zámky utrpeli v prvom štvrťfinále play off Tipsport Ligy proti HK Nitra vysokú prehru 1:8. Druhý zápas série je na programe už v piatok.

Anton Hrachovský

V prvej tretine ukázal líder po základnej časti jasnú dominanciu. Zámčania nevedeli kam skôr skočiť a v ich obrannej hre bol veľký chaos. Už v 5. minúte v presilovej hre strelou švihom otvoril skóre Mezei. V 7. minúte ho napodobnil pri vyrovnanom počte H. Ručkay a v 9. minúte tretíkrát inkasoval Baroš z hokejky Pauloviča. V 14. minúte prišiel zrejme rozhodujúci gól, ktorý zlomil hostí a vyhnal Baroša z brány. Postaral sa o neho 13. útočník Nitry Kovacs, ktorý ideálne zaskočil na pár sekúnd Slováka.

V druhej tretine hostia nerobili toľko chýb ako v tej prvej, ale aj napriek tomu dvakrát inkasovali. Najskôr v 26. minúte zúročil dobrú prácu Rýgla Krištof, ktorý dával na 5:0. V 39. minúte predviedla krásnu akciu trojička Kutálek, J. Ručkay a H. Ručkay, ktorú úspešne zakončil posledný menovaný – 6:0. Jedinú výraznejšiu šancu hostí mal Saulietis, ale jeho zakončenie skončilo iba v lapačke pohotového Lawsona.

Tretie dejstvo bolo už iba dohrávanie zápasu. Najskôr v 49. minúte strelil siedmy gól Blackwater. Čestný úspech zaznamenali aj hostia. V 54. minúte namieril R. Varga presne pod pazuchu Lawsona – 7:1. „Corgoni“ v uvoľnenom tempe pridali ôsmy gól v predposlednej minúte a postaral sa o neho Slovák. Nitrania tak deklasovali Nové Zámky 8:1.

HK Nitra – HC Nové Zámky 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Góly: 5. Mezei (T. Mikúš, Rais), 7. H. Ručkay, 9. Paulovič (T. Mikúš), 14. Kovacs (Kutálek), 26. Krištof (Rýgl), 39. H. Ručkay (J. Ručkay, Kutálek), 49. Blackwater (Slovák, Lantoši), 59. Slovák (Lantoši) – 54. R. Varga (Fábry, Salija)
Rozhodovali: Štefik, Stano – Gegáň, Krajčík, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2829 divákov

Zostavy:

Nitra: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, T. Milam, Rýgl – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Bradley, Csányi – Kovacs

Nové Zámky: Baroš (14. Romančík) – Husák, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Šimek, Trávniček – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, R. Varga – Dubec, Novotný, Lorraine

Ohlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry:
Hostia jednoznačne prespali začiatok, keď dostali veľmi rýchle góly. Chápem, že za takého stavu sa tu v takejto atmosfére hrá zle. Naši hráči pôsobili uvoľnene a museli sme ich nabádať, aby dohrávali súboje. Je to play off séria, tá môže byť dlhá a každý súboj odoberá sily. Preto treba pracovať naplno v každom striedaní. Sme radi, že to dopadlo takto, aj z pohľadu Nathana Lawsona, ktorý zachytal veľmi dobre. Tento výkon nám dáva dobrý výhľad do ďalších zápasov.

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov:
Dnes sme dostali poriadnu lekciu. Tak ako hral súper, tak sa má hrať hokej v play off. Od začiatku sme ťahali za kratší koniec. Bol to z našej strany zahanbujúci výkon. Musíme si sadnúť a ten zápas rozobrať. Takto sa nedá hrať play off. To je potom pre Nové Zámky hanba.

Zdroj: TASR