Anton Hrachovský Hokej

Dukla opäť nad sily Novozámčanov: Tí s druhým zápasom v rade bez gólu

V závere týždňa privítali Novozámčania hráčov Dukly Trenčín. S týmto súperom v aktuálnej sezóne ešte nebodovali.

Ilustračný obrázok k článku Dukla opäť nad sily Novozámčanov: Tí s druhým zápasom v rade bez gólu

Medzi oboma celkami bol pred zápasom priepastný 39-bodový rozdiel. Domáci pohrozili hneď v úvode, no zaváhanie Trenčana Mikulu nepotrestali. A tak už v druhej minúte prišla chvíľa trenčianskej prvej formácie. Radivojevič pekne našiel Bezúcha a po jeho pohotovom priklepnutí Ölvecký otvoril skóre do odkrytej brány. Hráči Dukly boli počas úvodných minút hokejovejším tímom, na rozdiel od domácich idh prihrávky nachádzali adresáta. Postupom času sa k slovu dostali aj Novozámčania. Vyrovnať mohol Salija, ale Valent vytlačil jeho pokus spomedzi kruhov ramenom. Hostia mohli pridať druhý gól v oslabení, keď sa puku zmocnil Hudec. Baroš však jeho zakončenie zlikvidoval. Z rovnakej pozície mohol streliť gól Starosta, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice. Novozámčania tak nevyužili presilovku, naopak, zahrali ju katastrofálne. Neskôr mal Salija ďalšiu možnosť vyrovnať, ale nepodarilo sa mu puk zasunúť medzi gólmanove betóny.

Domáci dostali v úvode druhej tretiny možnosť presilovej hry, ale Trenčania aj s brankárom Valentom boli na mieste. Ani jeden tím nedokázal svoju aktivitu pretaviť v gól. K slovu sa nedostal ani strelec prvého gólu Ölvecký po tom, ako ho presne našiel Bezúch. Neuspel ani Mikula – jeho švih zneškodnil vyrážačkou Baroš. Trenčania postupne zvyšovali tempo, domácim sa však stále darilo držať najtesnejší stav. I oni však mohli zmeniť skóre. Peknú akciu predviedol domáci Fábry, ktorý si na modrej prebral puk, natlačil sa pred Valenta a sťahovačkou zakončil, avšak len do gólmana. Hosťom sa nakoniec predsa len podarilo pridať druhý gól. Pred Barošom sa po Ölveckého prihrávke dobre zorientoval Bezúch a bez zaváhania poslal puk do siete. V úplnom závere tretiny sa dostal do úniku domáci Jurík, ale zoči-voči brankárovi trestuhodne nepremenil.

Hneď v úvode tretej tretiny mohol v oslabení znížiť Šimun, vybojoval aspoň vylúčenie hosťujúceho Starostu. V presilovke sa nepodarilo skórovať ani Hřebejkovi, ktorého k zakončeniu vyzval krížnou prihrávkou Jurík. Svoje umenie predviedol aj domáci brankár, keď schoval do lapačky Heclov švih z pravého kruhu. Na druhej strane vyslal prudký projektil Zbořil, puk však skončil na Valentovej prilbe. Rovnaká situácia sa zopakovala po Novákovom príklepe. Záver duelu odohrali Novozámčania v početnej výhode, gól však nestrelili a Trenčín tak natiahol sériu výhier vo tohtosezónnych vzájomných zápasoch na číslo päť.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 38. Bezúch (Ölvecký)
Rozhodovali: Müllner, Goga – Šefčík, Tvrdoň, vylúčení na 2 min.: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Zostavy:

HC Nové Zámky:
Baroš – Husák, Salija, M. Novák, Plášil, Kuzma, Jass, Rehák – R.Varga, Novotný, Škoda – Hřebejk, Šimun, Zbořil – Šille, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine

HK Dukla Trenčín:
Valent – Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Deveaux, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Sádecký, T.Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl – Švec, Pardavý, Hudec

Ohlasy po zápase

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „My sme hneď v druhom alebo treťom striedaní urobili obrovskú individuálnu chybu a dostali sme gól. Potom sme sa otriasli, mali sme aj nejaké šance. V druhej tretine bol Trenčín jasne lepší a nás podržal gólman. V tretej tretine sme zase boli lepší my, mali sme štyri-päť vyložených šancí ale budem sa opakovať – my by sme netrafili ani futbalovú bránu. Za tri zápasy sme dali jeden gól a naša produktivita je žalostná. Musíme na tom pracovať. Výborne nám chytal brankár. S dvoma inkasovanými gólmi doma by sme mali vyhrať, bohužiaľ, my sme nedali ani jeden.“

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Dovtedy, kým sme išli do vedenia, bola naša hra OK. Chalani splnili to, čo sme si pred zápasom povedali. Od stavu 1–0 sme si možno mysleli, že všetko pôjde veľmi ľahko. Ale bolo to naopak a súper bol lepší. Druhú tretinu sme zvládli lepšie, aj keď jej začiatok bol v réžii Nových Zámkov. Od nejakej šiestej minúty sme boli lepším tímom v druhej tretine a vytvárali sme si šance. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme byť stále aktívni a hlavne chceme udržať puk v útočnom pásme. To sa nám nie vždy darilo ale v obrannom pásme sme boli dostatočne obetaví. Mišo Valent podal výborný výkon a to bol základ dnešného víťazstva.“