Anton Hrachovský Správy

Dostalo sa aj na Nové Zámky: 20 nových autobusov pre prímestskú dopravu v kraji

Prímestskú dopravu v Nitrianskom samosprávnom kraji bude zabezpečovať 20 nových autobusov. Týka sa to aj Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Dostalo sa aj na Nové Zámky: 20 nových autobusov pre prímestskú dopravu v kraji
Zdroj: TASR

Prvých sedem nových autobusov začalo premávať od začiatku tohto týždňa v regióne Topoľčany, Vráble, Zlaté Moravce a Nitra, zvyšných 13 vozidiel pribudne do konca októbra 2019 v okolí Nových Zámkov a Levíc.

Jeden pribudol aj v Zámkoch

„V zmluve s Nitrianskym samosprávnym krajom sme sa zaviazali, že počas desiatich rokov zmodernizujeme autobusy, vybavíme ich klimatizáciou a wifi pripojením, znížime ich vek a zvýšime počet nízkopodlažných autobusov. Tiež sme sa zaviazali k šetrnému prístupu k životnému prostrediu. Nové moderné autobusy majú lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia,“ povedal to generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku László Ivan.

Nový autobus MHD bol pristavený na Hlavnom námestí v Nových Zámkoch vo štvrtok 10. októbra od 8:00 do zhruba 9:00.

Priemerný vek autobusov prímestskej dopravy v Nitrianskom samosprávnom kraji klesol za posledné tri roky na osem rokov, viac ako polovica autobusov je klimatizovaná a vybavená bezplatným wifi pripojením.

Spoločnosť Arriva pôsobí na Slovensku od roku 2008. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu.

Od roku 2016 prevádzkuje spoločnosť prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov. Firma má na Slovensku takmer 2400 zamestnancov a prevádzkuje 1350 autobusov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie