Domáce zaváhanie Zámčanov s Miškovcom: Napriek prehre držia tretiu priečku ligy

V úvodných siedmych minútach duelu tretieho tímu ligy s dvanástym mali viac z hry hostia. Postupom času sa hra vyrovnala, no Novozámčania robili chyby pri rozohrávke.

Ilustračný obrázok k článku Domáce zaváhanie Zámčanov s Miškovcom: Napriek prehre držia tretiu priečku ligy

Hostia, hlavne Vasova formácia, ich však nedokázali potrestať. Na druhej strane ani domáci strelci neboli v riešení herných situácií efektívni. Päť minút pred koncom nezakončil svoj nájazd tiesnený Loiseau. Vasov a Zbořilov švih zas skončili na hrudiach gólmanov.

Druhú tretinu začali hráči Miškovca presilovou hrou, ktorú vybojovali ešte v prvom dejstve. Kulmala z ľavého krídla ešte len opečiatkoval Košarišťanovu tyč, no v 22. minúte, už pri rovnovážnom stave, otvoril skóre príznačne hráč s menom Miskolczi. O necelú minútu sa stav menil znova a opäť v prospech hostí. Tí zužitkovali aktivitu svojej druhej formácie vďaka Vasovi. Domáci mali viackrát zníženie na hokejke, no v 34. minúte udreli opäť hostia, keď zblízka prekonal Košarišťana znova Vas.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nervózny záver druhej tretiny sa preniesol aj do záverečného dejstva a Košarišťanov osobný trest si na trestnej lavici odsedel Slávik. Domácim nebolo dopriate skórovať, čo potvrdil aj Štrauch, ktorý poslal puk do žrde Vayovej brány. Rovnako neúspešne pochodili aj Ručkay, Juraško či Jakúbek. Záver stretnutia sa niesol v nervóznom tóne a niektorí hráči išli predčasne pod sprchy.

MHC Mikron Nové Zámky – DVTK Jégesmedvék Miškovec 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 22. Miskolczi (Magosi, Crawford), 23. Vas, 34. Vas (Pance) Rozhodovali: Adamec, Müllner, Valo, M. Orolin, vylúčení: 5:4, navyše: Košarišťan 10 minút za nešportové správanie, Novák 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť – Harrison 10 minút za pästný súboj a hrubosť+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Zostavy: Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Slávik

DVTK: Vay – Kiss, Crawford, Milam, Szirányi, Slovák, Láda, Vojtkó – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

Čo na to tréneri?

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi. Opticky aj strelecky sme mali z hry viac. Dnes sme sa nedokázali presadiť ani z najväčších gólových príležitostí a to rozhodlo. Šancí aj streleckých pokusov sme mali veľa, no boli málo dôrazné.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Som pyšný na mojich hráčov, tvrdo dreli. Chcem poďakovať aj fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť. Na zápase bola veľmi dobrá atmosféra. Musím povedať, že v Nitre a tu v Nových Zámkoch bola zatiaľ najlepšia.“