Novozámčania mali možnosť odskočiť od siedmej Duklay Trenčín na viac ako predzápasové štyri body. Nakoniec sa im to podarilo najtesnejším výsledkom.

Ilustračný obrázok k článku Dôležitý súboj o miesto pred play off pre Zámky: Dukla padla aj po štvrtý raz, FOTO
22

V takzvanom ‚šesťbodovom‘ zápase začali lepšie hostia. Pri signalizovanom vylúčení vypálil spoza Radjenoviča Urban a trafil horný roh Valentovej bránky. Trenčania následne prežili oslabenie o jedného hráča, ale do hry sa následne vďaka pozornej obrane hostí nevedeli dostať. V 12. minúte mohol vyrovnať Radivojevič, jeho strela z otočky však našla iba chránič Kristína. Štyri minúty pred koncom prvej tretiny zostal na chvíľku nepokrytý pred bránkoviskom Ölvecký, bol však už príliš blízko brankára, aby mohol puk usmerniť do siete.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Trenčania vyrovnali krátko po začiatku druhej časti hry. Ölveckého nastrelený puk sa odrazil od betónu k Radivojevičovi a ten na dvakrát prekonal Kristína. O 3 minúty sa „vojaci“ mohli dostať do vedenia. V presilovej hre vyšachovali brániacu sa štvoricu, ale Sojčíkovo zakončenie skončilo iba na tele hosťujúceho brankára. Šance hostí prišli tesne pred polovicou stretnutia, so strelami Kudlu a následne aj Hatalu si však Valent poradil. Na opačnej strane klziska predviedol v početnej výhode peknú akciu Radjenovič. Prihral Heclovi, ale ten bol tiesnený a presne nezakončil. V 38. minúte sa uvoľnil Urban, jeho strelu Valent vyrazil pred Bajteka, ten však v stopercentnej šanci neuspel, keď ho domáci brankár vychytal. V 39. minúte však už bol prikrátky na zakončenie Rogoňa.

Na začiatku poslednej tretiny mohlo byť s vojakmi ešte horšie. Vyrazená strela sa dostal k Fábrymu, ten vypálil spomedzi kruhov, ale Valent si pripísal úspešný zákrok. Trenčanom sa v záverečnej časti hry vôbec nedarilo a v 50. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu hostí výrazným spôsobom Štrauch, ktorý sa po nedorozumení obrancov rútil sám na brankára, zakončenie ponad betón mu však nevyšlo. Šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času mohol skóre dorovnať Radivojevič, ale jeho pokus sa skončil na Kristínovej hrudi. Záverečná snaha Trenčanov už gól nepriniesla, a tak si hostia odviezli všetky body.

HK Dukla Trenčín – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 21. Radivojevič (Ölvecký, Starosta) – 2. Urban (Šimun, Bajtek), 39. Rogoň (M. Novák, Ordzovenský)

Rozhodovali: Jonák, Goga – Frimmel, Durmis, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2886 divákov

Zostavy

HK Dukla Trenčín:
Valent – Starosta, Rýgl, Bohunický, Cebák, Bokroš, Gula, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Radjenovic, T. Varga – O. Mikula, J. Švec, Sádecký – M. Luhový, R. Dlouhý, D. Hudec – Špankovič

MHC Mikron Nové Zámky:
M. Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, R. Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek

Ohlasy po zápase

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Dnes sme vyprodukovali veľa chýb na to, aby sme boli úspešní. Vytvorili sme slabý tlak. Potrebovali sme vyhrať, ale momentov, ktoré sme mali lepšie zvládnuť, bolo z našej strany viac.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Priamy súboj o šestku a veľmi dôležitý zápas. Zvládli sme ho. Bol to vyrovnaný a bojovný duel. Bolo vidieť, že sa hrá o veľa. O ten jeden gól sme vyhrali zaslúžene.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.