Viktória Botošová Hokej

Debakel na ľade Debrecénu: Naši hokejisti odišli bez bodu

Nové Zámky odohrali stretnutie na ľade Debrecénu. Tento krát cestovali do najvzdialenejšieho maďarského mesta, ktoré súťaží v MOL lige. Počas celého duelu boli bielo- zelení aktívnejší, o čom svedčí až 43 striel na domáceho brankára, no iba 2 si našli cestu za jeho chrbát.

Ilustračný obrázok k článku Debakel na ľade Debrecénu: Naši hokejisti odišli bez bodu

V utorňajšom stretnutí domáci už po 47 sekundách otvoril skóre najproduktívnejší hráč MOL ligy Ladányi. Svojou strelou nedal Blažíčkovi v bráne HC Nové Zámky žiadnu šancu. Zámčania zapli na vyššie obrátky, čoho výsledkom bolo viacero šancí, no ujala sa len strela Kowalczyka v 12. minúte. Po prvej tretine sa tak do šatní išlo za stavu 1:1.

Začiatkom druhej tretiny putoval na trestnú lavicu Kowalczyk, no domáci početnú výhodu našťastie nevyužili. Všetko si ale vynahradili neskôr. Najskôr sa zapísal do streleckej listiny Csíki a o 2 minúty neskôr v 28. minúte Kurilyuk. O pár sekúnd fauloval Kowalczyk Könczeia, preto bolo nariadené trestné strieľanie. Debrecénčan však proti Krajčovičovi neuspel. V tejto tretine sa naši hráči strelecky nepresadili. Ladányi však využil vylúčenie Ondreja Štefanku v 35. minúte a tak sa išlo do kabín za stavu 4:1.

Novozámčania šli do tretej tretiny so snahou zmeniť výsledok. Opak bol žiaľ pravdou. V 51. minúte zvýšil Kurilyuk. O minútu nato adresoval Chrenko prihrávku Čaládimu a bolo znížené. Posledné slovo patrilo domácemu mužstvu. Sychov 30 sekúnd pred koncom uzavrel skóre zápasu na 6:2.

Výsledok: 14.10.2014 De­brecen – HC Nové Zámky 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Tretiny: 1:1, 3:0, 2:1
Góly a asistencie: 1. Ladányi (Emelianov, Berta), 26. Csíki (Kaskov), 28. Kurilyuk (Voronov, Kaskov), 35. Ladányi (Berta), 51. Kurilyuk (Sadikov), 60. Sychov (Kaskov) – 12. Kowalczyk, 52. Čaládi (Chrenko)
Rozhodcovia: Németh Márton, Haszonits Miklós – Somos Balázs, Soós Dániel
Vylúčenia: 6:7 navyše Hari 10 min. za vrazenie na mantinel