Anton Hrachovský Samospráva

Ďalšia stromová alej v Nových Zámkoch: Pribudlo 70 okrasných čerešní, VIDEO

V ďalšej lokalite Nových Zámkov pribudli vysadené stromy. Spolu s volenými zástupcami mesta ich vysadili aj obyvatelia.

Zdroj: Dnes24.sk

Na Andovskej ulici v Nových Zámkoch pribudlo 70 okrasných čerešní. Alej dlhú zhruba 500 metrov lemujúcu plot za „novou nemocnicou“ vysadili 1. mája zástupcovia mestského úradu a poslanci spolu s verejnosťou. S nápadom prišiel poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Uhrin.

„Pre tieto dreviny som sa rozhodol na základe odporúčania zástupcu mestského úradu. Myslím, že je to pekný strom, ktorý na jar prinesie kvety a novú nádej na nadchádzajúci rok,“ vysvetlil svoju pohnútku vysadiť stromy na Andovskej ulici poslanec Pavol Uhrin. „Čo sa týka lokality, vybral som ju preto, že ide o prvý volebný obvod, v ktorom som poslancom,“ dodal Uhrin.

Polievať má Novovital

O závlahu vysadených stromov sa má starať mestská spoločnosť Novovital. Uhrin by tiež uvítal, keby sa zabezpečilo polievacie vozidlo s väčším zásobníkom na vodu.

„Mohlo by sa zainvestovať do vozidla, ktoré by malo objem väčší ako 700 litrov. Dobré by bolo, keby malo aspoň 3– až 5-kubíkovú nádrž. Aktuálne vozidlo sa musí veľakrát otáčať kvôli tankovaniu ďalšej vody. Polievanie treba v letných mesiacoch realizovať permanentne, aby tá zeleň ostala zeleňou. Bez údržby ide len o inflačné a propagačné aktivity. To nie je účelom. Myslím, že aj mesto bude tomuto venovať pozornosť, keďže ide o dane obyvateľov,“ vysvetlil Uhrin.

Jedným z miestnych poslancov, ktorí sa výsadby zúčastnili, bol aj Peter Podbehlý. „O akcii som sa dozvedel od môjho dobrého priateľa, ktorý býva na Holubyho ulici. Na výzvu kolegu Uhrina som priniesol šesť rúk – dve moje, manželkyne a synove. Syn, ktorý má 4 roky, mal asi najväčšiu radosť. Viem si predstaviť aj jeho hrdosť, keď o 15–20 rokov bude možno svojej milej ukazovať, že tieto stromy sadil aj on. V kontexte s ekologickým odkazom by sme mali myslieť aj na ďalšie generácie a to, čo tu po nás zostane,“ povedal Podbehlý.

V marci 2019 sa o novú stromovú alej na Komárňanskej ulici postarali dobrovoľníci z projektu Strom darom. Podobne, ako v prípade Andovskej ulice, pridali k dielu ruku niektorí poslanci i verejnosť. Členovia tohto projektu sa v roku 2018 postarali aj o výsadbu pred Kinom Mier.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Sadenie čerešní na Andovskej ulici
7
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie