Ďalšia prehra Býkov: Nové Zámky v Poprade skórovať nedokázali

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v pondelkovom zápase 27. kola Tipos extraligy nad HC Micron Nové Zámky 3:0 a dosiahli tretiu výhru po sebe. Zámky ťahajú trojzápasovú šnúru prehier.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra Býkov: Nové Zámky v Poprade skórovať nedokázali
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Poprad sa proti Novým Zámkom dlho nevedel presadiť. Na prvý gól sa čakalo do 11. minúty, keď skórovala štvrtá formácia „kamzíkov“. Petráš s Kundrikom vydolovali puk v rohu klziska, ktorý následne smeroval medzi kruhy na Mateja Paločka a ten strelou na lapačku prekonal kanadského brankára hostí Bakalu.

Na opačnej strane sa peknou individuálnou akciou prezentoval Ondrušek. Jeho prihrávka pred bránku ale nenašla pripraveného adresáta. V závere prvého dejstva mal gól na hokejke v presilovej hre kapitán Popradu Svitana, Bakala ale predviedol pohotový zákrok lapačkou.

Rozháranú hru predvádzali obe mužstvá aj v druhej tretine. Najväčšou prekážkou pre domácich bol výborne chytajúci brankár Nových Zámkov Bakala, ktorý postupne zlikvidoval gólové príležitosti Ullyho, Svitanu aj Vandasa. Popradčania odskočili na rozdiel dvoch gólov v 39. minúte, keď svoju šikovnosť ukázal Mlynarovič.

Najprv si hokejkou zo vzduchu sklepol strieľanú prihrávku a druhým dotykom poslal puk pod hornú žŕdku bránky – 2:0.

Recept na brankára hostí hľadali Popradčania aj v poslednej časti hry. Dvakrát po sebe si zuby na Bakalovi vylámal vo vyložených šanciach Ully. Hostia sa dve minúty pred koncom riadnej hracej doby odhodlali ku hre bez brankára. Do opustnej bránky Nových Zámkov spečatil výhru domáci Vandas. Popradský brankár Marek Čiliak si udržal druhé čisté konto v sezóne.

Prečítajte si tiež

HK Poprad – HC Micron Nové Zámky 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Paločko (Petráš, Kundrik), 39. Mlynarovič (Livingston, Brejčák), 59. Vandas (Dalhuisen). Rozhodovali: Korba, Hronský – Bogdaň, Šefčík, vylúčení: 7:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Poprad: Čiliak – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec, Demo – Svitana, Skokan, Bondra – Ully, Arniel, Vandas – Bjalončík, Mlynarovič, Livingston – Kundrik, Matej Paločko, Petráš

Nové Zámky: Bakala – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Klempa, Langkow, Jackson – Šišovský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.