Ilustračný obrázok k článku Čo robiť počas voľných dní v Nových Zámkoch? TIPY na akcie v meste a okolí
Zdroj: Mesto Nové Zámky

Čo robiť počas voľných dní v Nových Zámkoch? TIPY na akcie v meste a okolí

Sviatok aj víkendové dni v Šali ponúknu zaujímavé podujatia. Pozrite si prehľad akcií až do nedele.

Rôzne
Rôzne

Čo robiť počas voľných dní v Nových Zámkoch? TIPY na akcie v meste a okolí

Sviatok aj víkendové dni v Šali ponúknu zaujímavé podujatia. Pozrite si prehľad akcií až do nedele.

Ilustračný obrázok k článku Čo robiť počas voľných dní v Nových Zámkoch? TIPY na akcie v meste a okolí
Zdroj: Mesto Nové Zámky

Futbalové osobnosti

15. september o 17.00

Štadión Ladislava Gancznera sa stane dejiskom exhibičného zápasu výberu KM NOVÉ ZÁMKY proti KLK INTERNACIONÁLI SK. Na trávniku v Nových Zámkoch uvidíme osobnosti československého a slovenského futbalu.

Michal David

15. september o 19.30

Športová hala Milénium zažije koncert Michala Davida – Nenapovídej. Obľúbený hudobník vystúpi v sprievode skupiny Kvatro. Vstupenky sú v predaji za 20 a 25 eur.

Burza platní

16. september od 17.00

Country Nové Zámky (M.R.Štefánika 4, NZ) bude v piatok hostiť Burzu LP platní. „Výmena-predaj: Burza LPčiek / vinylov / gramoplatní ale aj singlov, DJ-ských maxisinglov, CDčiek, DVD, a hudobných časopisov a kníh (iba s hudobnou tematikou). Príďte povymienať LP platne s ostatnými zberateľmi a pokecať si o obľúbených platniach pri kávičke,“ lákajú organizátori.

Pohybom Za Nové Zámky

17. september od 8.30

„Občianske združenie Za Nové Zámky Vás srdečne pozýva na 3. ročník bežeckých a nordic walkingových pretekov s názvom Pohybom Za Nové Zámky. Okrem bežeckých a nordic walkingových pretekov pre všetky vekové kategórie, máme pre Vás a Vaše deti pripravený aj zábavný program (popoludní). Tento rok bude aj večerné prekvapenie,“ láka tím organizátorov.

Miestom konania je Čerešňová ulica pri križovatke s Riečnou ulicou.

Časový harmonogram:

  • 8:30 – 9:30 hod. – Prezentácia pretekárov
  • 9:30 – 10:30 – Detské behy
  • 10:30 hod. – Štart bežeckých pretekov
  • 10:45 hod. – Štart pretekov Nordic walking
  • 12:00 hod. – Vyhodnotenie výsledkov

Medzinárodná spevácka talentová súťaž

17. september o 14.30

Medzinárodná spevácka talentová súťaž Erzsébet Házy prinesie do Domu kultúry večer plný opery, operety a muzikálu. Galaprogram si môžeme užiť už od 14.30 hodiny. Cena vstupenky je 5 eur. Počas prestávky vystúpi maďarský muzikálový a operetný herec ocenený cenou eMeRTon, Attila Csengeri.

Prečítajte si tiež

Hor sa na hádzanú

17. september o 18.30

Na svoje si prídu aj milovníci hádzanej. MHC Štart Nové Zámky na svojej palubovke privíta súpera Záhoráci Stupava/ Malacky.

Hodová disco zábava

17. september o 21.00

OŠK Lipová organizuje disco zábavu: „Bohatá TOMBOLA o skvelé ceny, bohatý bufet a skvelá hudba. To ponúka HODOVÁ DISCO ZÁBAVA organizovaná naším klubom, na ktorú ste všetci srdečne vítaní.“

Všetko odštartuje o 21.00 v kultúrnom dome Lipová. „Do tanca Vám bude hrať DJ ANDREAS a okrem skvelej hudby v hodovej atmosfére, bohatom bufete je tento rok novinka aj BOHATÁ TOMBOLA so skvelými cenami,“ prezradili organizátori s tým, že za vstup zaplatíme 4 eurá.

Hodová slávnosť

18. september od 11.30

Farnosť Povýšenia sv. Kríža Nové Zámky láka na hodovú svätú omšu. „11:30 sa vo farskom kostole na Hlavnom námestí začne slávnostná svätá omša so sprievodom Speváckeho zboru pri Katolíckej spojenej škole. Slávnostnú sv.omšu celebruje vdp. Zoltán Ďurčo, vikár a vdp.Martin Šalamon, kaplán. Po svätej omši vás pozývame stráviť príjemné chvíle v spoločenstve pri občerstvení pred kostolom,“ informujú organizátori.

Európsky týždeň mobility 2022

18. september od 13.00

Európsky týždeň mobility 2022 prebieha od 16. do 22. septembra. V Nových Zámkoch si ho pripomenieme v nedeľu 18. septembra. Od 13.00 do 17.00 hodiny bude centrálny mestský okruh vyhradený pre cyklistov, korčuliarov a kolobežkárov. Na parkovisku pri plavárni sa bude konať Deň environmentality so zábavou a súťažami pre deti pod heslom Cestujeme zodpovedne – dopravno – výchovné akcie.

Hokejový zápas

18. september o 16.00

Na svoje si prídu aj milovníci hokeja. Extraliga sa rozbieha a po piatkovom zápase na ľade Nitry sa hokejisti Nových Zámkov predstavia aj na domácom ľade. Hostiť budú tím z Prešova.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín