Anton Hrachovský Samospráva

Čistejšie chodníky v Zámkoch? Radnica s Brantnerom testujú špeciálne vozidlo

Ulice Nových Zámkov by mohli byť čitejšie aj vďaka novému vozidlu. Mesto rokuje o jeho kúpe so spoločnosťou Brantner.

Ilustračný obrázok k článku Čistejšie chodníky v Zámkoch? Radnica s Brantnerom testujú špeciálne vozidlo
Foto: Anton Hrachovský

Mesto v spolupráci so spoločnosťou Brantner vyskúšalo špeciálne vozidlo na zametanie a úpravu chodníkov. Doteraz sa takéto čistenie mohlo robiť iba ručne.

Nové vozidlo na chodníky v Zámkoch

Nové vozidlo má byť určené len na údržbu chodníkov. Je vybavené oceľovými kefami, okrem štandardného zametania dokáže povrchy chodníkov zbaviť aj prerastajúcej trávy a nánosov zeminy. „Pevne verím, že sa s Brantnerom dohodneme na finančnej otázke ohľadom zakúpenia tohto vozidla,“ povedala na júnovom mestskom zastupiteľstve Monika Kutenicsová, vedúca odboru komunálnych služieb na radnici.

„Skúšobná prevádzka má zahŕňať desať pracovných zmien po osem hodín. Mesto určí chodníky alebo parkoviská, kde stroj nasadia,“ vysvetľuje radnica na webe s tým, že skúšobná testovacia prevádzka viacúčelového vozidla začne od 9. júla.

Záujem Brantneru o kúpu takéhoto vozidla potvrdil na ostatnom mestskom zastupiteľstve aj konateľ Brantneru a poslanec Jaromír Valent. „Je to drahé vozidlo s drahými kefami, ktoré treba často obmieňať, aby kvalita práce bola vyššia. Je to predrokované, je to otázka financií,“ povedal Valent.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie