Chrípka sa hlási o slovo: V Nitrianskom kraji už zatvára školy

Opäť je tu chrípková sezóna. Počet chorých stúpol až natoľko, že niektoré školy v Nitrianskom kraji museli zatvoriť.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Chrípka sa hlási o slovo: V Nitrianskom kraji už zatvára školy
Zdroj: TASR

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji je na vzostupe. Kvôli nárastu ochorení už boli v regióne zatvorené dve materské a jedna základná škola.

Podľa údajov z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, bolo v minulom kalendárnom týždni nahlásených celkovo 6855 akútnych respiračných ochorení.

Chrípkové prázdniny

Z tohto počtu šlo o chrípku a chrípke podobné ochorenia v 826 prípadoch. „Oproti minulému týždňu to predstavuje vzostup o 11,26 percenta. Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v jednej materskej škole v okrese Komárno a v jednej v Topoľčianskom okrese. V okrese Nitra bol prerušený v jednej základnej škole,“ uvádza sa v správe RÚVZ.

Najčastejšie ochorenie

Najviac chorých bolo v skupine detí do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 169 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 57,4 percenta zápalov prínosových dutín, 11,8 percent zápalov pľúc a 30,8 percenta zápalov stredného ucha. „Ochorenia hlásilo 66 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 60 percent lekárov pre dospelých,“ informoval RÚVZ v Nitre.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame