Anton Hrachovský Kultúra

Centrum Zámkov oživili koledníci: Poslanci kvôli tomu prerušili rokovanie, VIDEO

Aj Nové Zámky sa pripojili k celonárodnému spievaniu kolied. Zúčastnili sa ho malí i starší koledníci, ku ktorým sa pridala aj verejnosť, zástupcovia radnice a miestni poslanci.

Zdroj: Dnes24.sk

Adventný čas v Nových Zámkoch spestrilo aj spievanie kolied v centre mesta na Hlavnom námestí. Odohralo sa v stredu 11. decembra ako súčasť celonárodného podujatia Slovensko spieva koledy.

Nové Zámky spievali koledy

Deti a dospelí zo súborov Matičiarik, Zlatý levík, Lipa, Základnej umeleckej školy, Cirkevnej základnej školy, JDS a vokálneho súboru Enthea zaspievali na pódiu päť kolied – Ó chýr preblahý, Búvaj Dieťa, Narodil sa, Dobrá novina a Tichá noc.

Okrem koledníkov sa k spievaniu pridali i obyvatelia mesta, zamestnanci radnice, poslanci mestského zastupiteľstva a primátor, ktorý za týmto účelom prerušil rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spievanie kolied sa konalo v rámci Novozámockých Vianoc, ktoré hostia v priebehu piatich týždňov takmer štyridsiatku podujatí. Kompletný program adventných podujatí si môžete pozrieť v ďalšom z našich článkov.

Vo fotogalérii a na videu: Spievanie kolied v Nových Zámkoch.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Spievanie kolied v Nových Zámkoch
7
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie