Anton Hrachovský Šport

Celoslovenský úspech Novozámčana: V ankete Triatlonista roka sa umiestnil v TOP 3

Novozámocký šport dosiahol ďalší pekný výsledok. Postaral sa oň skúsený triatlonista.

Ilustračný obrázok k článku Celoslovenský úspech Novozámčana: V ankete Triatlonista roka sa umiestnil v TOP 3
Zdroj: TASR

Richard Varga a Romana Gajdošová opäť obhájili prvenstvá v ankete Triatlonista roka. Najlepších športovcov Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) slávnostne vyhlásili v stredu v Bratislave. Pre Vargu je to už jedenásty triumf v ankete, Gajdošová uspela šiestykrát v jednej sérii.

Triatlonista roka 2019

Medzi najlepších triatlonistov roka 2019 sa dostal aj člen klubu TTK Nové Zámky Miroslav Ozorák.

  • muži: 1. Richard Varga (TRIAX Bratislava) 209, 2. Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) 136, 3. Miroslav Ozorák (TTK Nové Zámky) 127, 4. Ondrej Kubo (3NITY Triathlon team Bratislava) 92, 5. Marek Pavuk (ŠK Aquasport Levice) 46
  • ženy: 1. Romana Gajdošová (Triatlonový klub Košice) 223, 2. Zuzana Michalíčková (KPŠ NEREUS Žilina) 167, 3. Ivana Kuriačková (ŠK ATÓM Levice) 109, 4. Margaréta Bičanová (KPŠ NEREUS Žilina) 72, 5. Lýdia Drahovská (ŠBR Piešťany) 56

    Varga v tomto roku vybojoval titul majstra Slovenska v šprinte, najlepšie umiestnenie vo Svetovom pohári dosiahol na pretekoch v Kapskom meste a v Karlových Varoch, keď skončil na 10. priečkach.

Vo svetovom rebríčku mu patrí 73. miesto, v olympijskom je na 66. pozícii. Druhý Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) mal 136 bodov. „Sezóna nebola taká dobrá ako tá predchádzajúca, ale triatlonová verejnosť ocenila moje výsledky aj tentokrát. Verím, že v nasledujúcom období zabojujem o účasť na OH v Tokiu. Moje výsledky patria aj ľuďom, ktorí sú za mnou, teda sponzori a rodina, ale aj tréningoví partneri,“ povedal Varga.

Gajdošová v tomto roku obsadila na Africkom pohári v tuniskom Yasmine 7. miesto, vo Svetovom pohári skončila najlepšie desiata na pretekoch v Antverpách. Na ME v holandskom Weerte obsadila 16. miesto.

Druhá skončila Zuzana Michaličková (KPŠ Nereus Žilina) so 167 bodmi. Juniorka Michaličková získala na MEJ tri zlaté medaily, na MSJ v zimnom triatlone skončila druhá.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie