Býci vstúpili do turnaja prehrou: V regionálnom derby nestačili na Nitru

Zverenci Martina Hrnčára majú za sebou prvé meranie síl v premiérovom ročníku Tipsport Kaufland Cupu. Na domácom ľade hostili Nitru.

Zdroj: HC Nové Zámky

Premiérové vystúpenie v Tipsport Kaufland Cupe Novým Zámkom nevyšlo. Počas regionálneho derby sa z víťazstva tešili hostia.

Pritom to boli práve Nové Zámky, ktoré sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Seppänena. Po zmene strán však Nitra vyrovnala gólom Mareka Slováka. Počas prostrednej časti hry to bol práve Seppänen, ktorý druhým gólom v zápase opäť posielal Nové Zámky do vedenia. Nitra však o niekoľko minút vyrovnala, keď sa presadil Šťastný (2:2).

Záverečné dejstvo gólovo patrilo hosťom z Nitry. Krátko po začiatku tretej tretiny sa dostali do vedenia zásluhou druhého gólu Štastného a na konečných 2:4 pohľadom domáceho celku upravil Žitný.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Dodatočné nájazdy 0:1: gól Lantoši

Góly: 11. Seppänen (Hämälainen, Obdržálek), 23. Seppänen (Hämälainen, Obdržálek) – 21. Slovák (Žitný, Hrnka), 25. Šťastný (Lantoši), 42. Štastný (Dauda), 51. Žitný (Lantoši). Vylúčenia: 4:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 43:36.

Nové Zámky: Pavlas (Lackovič) – Holenda, Hain, Mikuš, Fereta, Västilä, Šeliga, Drtina, Ordzovenský – Obdržálek, Seppänen, Hämälainen – Štrauch, Holovič, Jurík – Zahradník, Embrich, Rogoň – Andrisík, St-Cyr, Väyrynen

Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Miroslav Pupák, Cardwell, Vitáloš, Knižka – Tvrdoň, Marek Slovák, Hrnka – Žitný, Kollár, Lantoši – Šťastný, Dauda, Holešinský – Šiška, Čaládi, Minárik