Býci odchádzajú zo Spišskej s prázdnymi rukami: Jeden gól na body nestačil

Hokejisti HK Spišská Nová Ves - HC Nové Zámky 4:1 vyhrali v dueli 6. kola Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 4:1 a dosiahli druhý triumf v sezóne. Hetrikom sa blysol Matej Giľák.

Ilustračný obrázok k článku Býci odchádzajú zo Spišskej s prázdnymi rukami: Jeden gól na body nestačil
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prvá tretina bola vyrovnaná, hralo sa zo zabezpečenej obrany. V 26. minúte hosťujúci Roman len faulom zabránil gólu, domáci však presilovku využili v priebehu piatich sekúnd.

Hostia v 30. minúte hrali presilovku bez efektu, naopak, domáci v druhej tretine zo štyroch presiloviek využili tri, čo vlastne rozhodlo o zápase.

Tretia tretina priniesla hokej slabšej úrovne, domáci sa zamerali na udržanie výsledku, hosťom sa podarilo znížiť v 56. minúte gólom Klempu, ale strelec domácich Giľak v 59. minúte dovŕšil hetrik a stanovil výsledok zápasu.

Prečítajte si tiež

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: „Bol to ďalší zápas, v ktorom sme nedokázali skórovať skôr. Keby sa nám to podarilo, mohol sa zápas vyvíjať inak. Máme mladý tím, na jeho hre vidno aj nervozitu.“

Miroslav Mosnár, tréner HK Spišská Nová Ves: „Vedeli sme, že je to pre nás dôležitý zápas. Žiaľ, v treťom zápase po sebe sme mali už v prvej tretine tri vylúčenia, pre ktoré sme sa ťažko dostávali do hry. Súper bol v presilovkách nebezpečný, mal veľa striel. V druhej časti sme sa po strelení gólov upokojili, ale v jej závere sme si asi mysleli, že je zápas rozhodnutý a spravili sme veľa chýb. V prestávke sme si povedali, že takto to nepôjde. Napokon sme zjednodušili hru a udržali náskok.“

HK Spišská Nová Ves – HC Nové Zámky 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 26. Rapáč (Petgrave, Štrauch), 33. Giľák (Ordzovenský, Vrábeľ), 36. Giľák (Tyczynskí, Petgrave), 60. Giľák (Černý) – 56. Klempa (Števuliak). Rozhodovali: Goga, Korba – Janiga, Jurčiak, vylúčení: 6:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1421 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Ordzovenský, Petgrave, Ouellet, Olejník, Malina, Česánek, Černý, Tyczynskí, Giľák – Rapáč Vartovník, Tomala – Ščurko, Kuru, Novák – Štrauch, Chovan, Vrábeľ, Halama

Nové Zámky: Engstrand – Holenda, Šeliga, Bull, Kniža, Hatala, Ligas, Reini, Roman – Farley, Klempa, Šiška – Hrabčak, Barto, Števuliak – Ferenyi, Kurbatov, Varga -Jackson, Mišiak, Ondrušek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.