Budeme sa zalizovať až po uši: Dvory nad Žitavou sa hotujú na Gurmánfest

Konať sa bude aj súťaž vo varení. Ešte stále je možnosť sa do nej prihlásiť.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Budeme sa zalizovať až po uši: Dvory nad Žitavou sa hotujú na Gurmánfest
Zdroj: TASR

Všetci maškrtníci a milovníci tradičných špecialít si môžu nachystať bruchá na 27. októbra 2018. V neďalekých Dvoroch sa odohrá v poradí už 4. Dvorská súťaž vo varení regionálnych špecialít.

Gurmánfest vo Dvoroch

Konať sa bude v Dvorskom kultúrnom parku, od 10:00 do 15:00. Úlohou troj- až päťčlenných družstiev bude pripraviť jedlo z prinesených ingrediencií. Usporiadatelia zabezpečia priestor na prípravu jedla. Na účastníkoch zas je, aby si priniesli tradičný odev, ingrediencie a potrebné náradie.

Ako uvádzajú organizátori, je vítané, ak si súťažné družstvá ozdobia svoje pracovné miesto charakteristickými prvkami. K veselici patrí okrem jedla aj hudba. O tú sa postarajú svojimi vystúpeniami skupiny Senzus a 3+2.

Po skončení súťaže odovzdajú účastníci jednu porciu na posúdenie. Zvyšné jedlo ostane družstvu, z hygienických dôvodov sa však nesmie predávať.

Porota bude hodnotiť estetický vzhľad jedla, jeho chuť i samotné servírovanie jedla.

Vyhodnotenie súťaže bude o 16:00. Na základe bodového hodnotenia poroty sa určí finálne hodnotenie súťažiacich v zlatom, striebornom a bronzovom pásme. Prihláška je zverejnená na internetovej stránke www.dvory.sk a je možné ju zaslať najneskôr do 19. októbra 2018.

Program

  • 10:00 – Súťaž vo varení
  • 12:00 – Skupina Senzus
  • 16:00 – Vyhodnotenie súťaže vo varení
  • 17:00 – Skupina 3+2

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk