Blížia sa zimné mesiace: Sociálne slabším podáva radnica v Zámkoch pomocnú ruku

Aj v roku 2018 sa novozámocká radnica postará o obyvateľov v nepriaznivej sociálnej situácii. Spraví tak formou palivového príspevku.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Blížia sa zimné mesiace: Sociálne slabším podáva radnica v Zámkoch pomocnú ruku
Zdroj: TASR

Seniori a osoby v ťažkej sociálnej situácii môžu aj v roku 2018 požiadať novozámockú radnicu o príspevok na vykurovanie. Tým, ktorí budú o príspevok žiadať oprávnene, poskytne mesto bezplatné drevené brikety prípadne palivové drevo. O túto formu sociálnej pomoci sa môžu uchádzať tri ´okruhy záujemcov´.

Podmienky na zisk príspevku

Svoju požiadavku môžu predostrieť osoby, ktoré sú poberateľom pomoci v hmotnej núdzi a príspevkov, ďalej osoby v hmotnej núdzi a tiež poberatelia starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, vdovského, vdoveckého alebo invalidného dôchodku.

Vo všetkých prípadoch je však nutné mať trvalý pobyt v Nových Zámkoch, preukázateľne žiť v rodinnom dome, prípadne v záhradkárskej osade v intraviláne alebo extraviláne mesta a vykurovanie zabezpečovať tuhým palivom.

U dôchodcov je nutné, aby bol príjem fyzickej osoby a spoločne posudzovaných osôb v domácnosti maximálne 450 eur. Urobiť tak môžu až do ukončenia vykurovacej sezóny 2018/2019.

Doklady a dokumenty

Záujemcovia sa musia preukázať platným občianskym preukazom a aktuálnym potvrdením Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Nové Zámky o poskytovaní pomoci v hmotnej núdzi (poberatelia pomoci v hmotnej núdzi a príspevkov).

Poberatelia starobného, predčasného starobného alebo invalidného dôchodku musia predložiť potvrdenie o výške vyplácaných dôchodkov. Kontaktnou osobou na Mestskom úrade Nové Zámky je Adriana Rozsnyóová z Odboru sociálnych vecí, školstva a kultúry Referátu sociálnych vecí.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk